wz


Miranda 0.7

Ξ August 20th, 2007 | → | ∇ Neosobní |

Přesněji řečeno: Miranda IM 0.7.0.36 alpha Unicode (ICQ v0.3.10.5 alpha).
Přechod na novou verzi Mirandy jsem plánoval už někdy od dob, kdy moje předchozí verze 0.6.1 začínala být citelně zastaralá. Nedokázala identifikovat nové klienty a nepodporovala ani SecureIM. Dále jsem do ní už nijak nedokázal zandat, dříve násilím uzmutý, Jabber plugin (řval na mě, že nebude v tak starý kraksně operovat).

V době, kdy jsem psal o Mirandě první článek (její výhody atp.), byla k dispozici verze 0.6.3. Na článek zareagovalo mnoho lidí tím, že si Mirandu stáhli a dokonce jí i dodnes používají (jaký úspěch!). Nicméně já jsem věděl, že nemá cenu upgradeovat, když se nemění první nebo druhé číslo verze, protože to znamená pouze dílčí úpravy.

Na miranda-pack.com byla dlouho k dispozici pouze verze 0.6.3, ačkoliv na oficiálních stránkách vycházely verze nové. Autor, ale zřejmě čekal, jako já, na verzi 0.7. Když verze 0.7 vyšla, autor měl několik měsíců problémy se stabilitou, tak dolaďoval.

Dnes jsem se tam opět podíval a 0.7 pack byl již hotov a poskytnut ke stažení. Stahoval jsem to hlavně kvůli tomu, že jsem potřeboval rozchodit Jabber. Rozhodl jsem se (ó jak tipické pro mou osobu) uspořádat soutěž :).

Do soutěže jsem zapojil dva produkty: Miranda 0.7 a QIP Infium.

QIP Infium šel na řadu jako první. Na mém disku se ohřál cirka pět minut. Je úplně stejný a úsplně stejně nepoužitelný jako jeho starší verze … pryč s ním.
Miranda 0.7 tedy vyhrála, protože již nemohla s nikým soutěžit :).

A je to vskutku precizní klient. Je nabušenej aktualizovanýma pluginama a novýma věcma. Import staré databáze mi trval trochu déle, protože jsem narazil na menší problém. Nakonec bylo vš vyřešeno a Miranda šlape jako hodinky :)

Zároveň jsem si i vytvořil Jabber účet, takže od nynějška nový kontakt: michaelf@tuff.org.uk

Screenshoty v pokračování článku.
 

2 Responses to ' Miranda 0.7 '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Miranda 0.7 '.

 1. kivan said,

  on August 20th, 2007 at 6:38 pm

  Je krásně vidět, že jsi to “bla bla bla” psal zatímco sem už pařil Heroesy V (proto muj status DND :) Jinak tvé poměřování QIPu a Mirandy, je..řekněme prazvláštní. Já osobně QIP mám, používám a jsem navýsost spokojený - Ještě se mi nestalo, jako se mi u Mirandy xkrát stalo, že by neodeslal zprávu napoprvé a musel jsem xkrát klikat na Znovu - jak frustrující…

  A k jabberu - welcome, Mr. Anderson :)

 2. michaelf.ms said,

  on August 20th, 2007 at 6:56 pm

  Jo, to se ti stávalo, protože máš blbý připojení - byl timeout na icq server.
  A k jabkeru: Já jsem měl jabker account v době, kdys ty ještě nevěděl co to je :)

Leave a replykralik

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky