wz


Windows Vista SUX

Ξ June 4th, 2007 | → | ∇ Uncategorized |

Ano.
Tuto větu si s klidem mohu dovolit říci, po zhruba půročním používání tohoto odpadku. Microsoft se vážně předvedl, když nám předložil systém, který nám každý den neustále připomíná, že máme IQ šimpanze a potřebujeme vodit za ručičku.

Vskutku jsem si ze začátku myslel, že by Visty mohly být slušný systém … dokonce jsem si bláhově myslel, že Visty jsou lepší než zlaté WinDose Axe Pee. Ale tvrdě jsem narazil. Napíšu vám některé z majoritních nedostatků, zbytečností a ubohých nesmyslných kravin, které jsou do Vist integrovány a brány jako převratná novinka:

Neskutečně zatěžují procesor a nemají pro to důvod:
Já chápu, že Visty jsou nový systém … ale nechápu co přesně žere ten výkon - stabilně bez zatížení žraly z mého procesoru 5% (a to prosím neběželo vůbec nic … povypínal jsem i ty visťácký sračky jako Defender a i jsem vypnul Aero.). Potom je skutečně krása, když posloucháte nahrávku ve FLACu (stačí i OGG nad 300kilobit) a každé dvě sekundy uslyšíte “prask” … to byste se nejraději zvedli a šli nakopal Steva Balmera doprdele (odpusťe mi tu hrubost). Myslím, že spoustě lidí připadá Sempron dvaapůlka jako normální procesor … So do I. Ne … prostě Microsoft si myslí, že si kvůli němu všichni koupíme DualCore … NASRAT!

Neskutečně žerou paměť a nemají pro to důvod
Celej Desktop Window Manager (Aero a jiný kraviny) žere něco kolem 16ti mega fyzický paměti, další prográmky dají sotva stovku a přitom je aktivně využitých 70% z 512MB!!! Tak to si jako jen tak ze srandy allokují paměť? No není se čemu divit, jsou to přece Visty … supermoderní operační systém budoucnosti.

Považují mě za idiota
“Vážený uživateli, chystáte se spustit program Hledání Min. Pro potlačení potenciální hrozby windows zablokuje příchozí komunikace ze sítě internet, zašifruje obsah disku, uzavře celou místnost dvoucentimetrovým titanovým pláštěm. Přesto se vás ptáme … jste si opravdu jistý … opravdu, ale opravdu … dal byste ruku do ohně za to že chcete tento nebezpečný strašlivý neprověřený, digitálně nepodepsaný podezřelý zlý a špatný program spustit? Zeptám se vás pro jistotu ještě desetkrát” , následně “tento program není s touto verzí systému kompatibilní, prosíme obraťte se na dodavatele popřípadě výrobce”, následně “chcete tento program přidat do menu Rychlé Spuštění”, následně “Windows se zotavuje z kritické chyby, prosím přečtěte si stránku 6564865468 v nápovědě číslo 65458, abyste věděl jak se zachoval. Má vám systém Windows uvařit kávu? Jste si jistý že to opravdu chcete? Uvědomujete si následky? Opravdu? Fakt? Jste o tom skálopevně přesvědčen?”

Pořád mi cpou, že všechno co dělám je nebezpečné
Dokonce mi ani nedovolí spustit WinRAR, beztoho aby vyhodil dvě stupidní hlášky “Máte souhlas administrátora?” a “Opravdu máte souhlas administrátora?”.

Postrádají OpenGL a EAX
Člověk si řekne … k čemu je mi nějaký opengl, ale když potom hraje hru 10fps, grafika jak v komixu a z reproduktorů se dere “kchkchckckhckhckhckhkchkchkckhžýčřáč”, pochopí.

Automaticky degraduje vaší grafickou kartu na o třídu nižší
Ano je to tak … když jsem hrál, připadalo mi, že mám v kompu ATI Rage místo nVFX5200.

Stabilní jako skála
Ano, jsou stabilní … taky není nic co by na nich mohlo spadnout, protože z většinou nepohodlných programů jsou “nekompatibilní”.

Postrádají fullscreenovou emulaci 16tibitu.
cmd.exe opravdu nedostanete do fullscreen režimu, ani kdybyste se stavěli na hlavu.

Našel bych ještě hodně chyb, ale to bych tady vypisoval do vánoc … ALE … překvapivě mají Visty tři věci, které jsem na nich naprosto miloval:

Ctrl+Alt+Del->Lock This Computer
Zamkne váš počítač a nechá všechno naplo běžet.

Při návratu na vyšší úrověň
je v seznamu složek přesně tam, odkud jste přišel, takže nemusíte jak debil posunovat a posunovat a posnovat.

Microsoft Windows Media Player 11
Je opravdu úžasný přehrávač filmů a DVDček. Z počátku jsem na Vistách používal osvědčený PowerDVD, ale postupně jsem si všimnul že WMP11 je opravdu lepší … mnohem lepší kvalitou obrazu. Tak mě nadchl, že jsem si ho nechal i do XPček …

Tak … Microsofti … na Nějakou Viennu vám kašlu. Dokud mě nepřestanete považovat za debila, nebudu používat nic jiného než ještě relativně dobrý Axe Pee … vlastně si na ně nemůžu moc stěžovat … je to teď jako ze studený sprchy do vyhrátého bazénu.

—-

Blog v následujícím týdnu jistě zaznamená velmi malou návštěvnost, protože třída bude na turisťáku a já budu v Itálli. Hned ja kse vrátím, napíšu článek. Zatím Au Revoir :)

 

5 Responses to ' Windows Vista SUX '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Windows Vista SUX '.

 1. kivan said,

  on June 8th, 2007 at 6:06 pm

  A když jsem argumentoval před pár měsíci, nadával jsi mi do bláznů a ignorantů, kteří neví o čem mluví :)

 2. Tonda said,

  on June 8th, 2007 at 6:47 pm

  Paměť žere nejspíš ten super-budoucnost-vidoucí-plugin, kterej dokonale ví jakej program si právě teď chceš pustit, a tak si alokuje paměť dopředu.

  Každopádně Windows je prostě systém pro stádo, takže bych nepředpokládal, že tě Bill přestane považovat za idiota.
  Na tu náročnost si lidi zvyknout, protože za pár let si stejně dokoupí super mašiny za pár korun. Co se týče toho jak se tě Visty na něco třikrát ptaj … no aspoň budou mít ITáci víc snadných peněz. Pamatuju si svý začátky na PC, kdy jsem měl nervy in da toalet když jsem měl při instalaci něco potvrdit stisknutím ?Ano”. Myslim že další dotaz podobnýho rázu už bych nepřekonal.

 3. Kesy said,

  on June 8th, 2007 at 10:34 pm

  Yeah, jsem to řikal od začátku že je to na nic… Ale nikdy bych dřív takovej článek od tak zahryznutýho mikrosoftaře nečekal :))

 4. michaelf.ms said,

  on June 11th, 2007 at 3:26 pm

  Já bych to od sebe taky nečekal, ale ubohost Vist dokáže divy :)

 5. feudal said,

  on June 6th, 2008 at 8:16 pm

  Vista- SAJRAJT

Leave a replyjsemblb

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky