wz


Miranda IM

Ξ May 25th, 2007 | → | ∇ Uncategorized |

Jak jistě všichni určitě víte, protokol ICQ je nehorázný šunt, stejně jako oficiální dodávaný klient icq5.1(teď už 6). Je to šunt, ale přesto ho v ČR používá valná většina lidí ( trollská nákaza :) ). Používá ho také 100% mých kamarádů, kamarádek a známých - to je důvod, proč nemůžu změnit protokol.

Protokol ICQ byl ale analyzován a díky tomu mohl vzniknout nejlepší ICQ klient všech dob - Miranda IM - klient, se kterým je potěšení pracovat.

Nabízí neskutečné množství funkcí, které s ICQ přímo souvisejí a velmi usnadňují a zpříjemňují práci svému uživateli. Neobsahuje žádné stupidní reklamy a obtěžující pop-upy, nezabírá kvanta paměti, nevypadá jako ubohý pokus o komunikačního klienta. Dokáže doslova vyždímat z protokolu ICQ všechny možné praktické informace a přednést vám je na zlatém podnosu. Já sám používám Mirandu již několik let a za celou tu dobu mě nikdy nezklamala, nikdy jsem nechtěl používat nic jiného - neměl jsem důvod.

Pro Mirandu existují stovky pluginů, díky nimž můžete komunikačního klienta rozšířit například o RSS čtečku, rozesílač SMSek do všech sítí, nebo jednoduchý webový server.

Miranda je taky vysoce skinovatelná, takže každý si může sehnat vzhled podle vlastního vkusu. Na předchozím obrázku je například vidět funkce velice užitečného pluginu Who Is Reading My Status Message, který vás takovýmto pop-upem upozorní, když si někdo přečte váš status. Ty čtyři lidi co tam vidíte to nedělají záměrně, ale používají také mirandu, která jim automaticky zjistí můj status, když si ho změním. Další povedená funkce je upozornění pop-upem, když vám někdo začne psát … prostě vám vykoukne “Ten a ten píše zprávu”, a vy mu můžete napsat “ano?” :), což uživatele icq5.1 vyvede z míry :)

Tyhle pop-upy jsou na mirandě podle mě úplně to nejlepší, už bych si bez nich nedokázal představit práci na počítači. Další parádní funkce mirandy je pop-up, ve kterém je obsah zprávy, takže když mi někdo napíše, prostě kouknu dolů do rohu, v rychlosti si to přečtu a rozhodnu se, jestli má vůbec cenu otevírat okno a odepisovat :)

Také systém chatovacích oken je vynikajícně zpracovaný … nemáte kvantum oken v liště, ale máte jedno okno a v něm kvantum záložek :D, a navíc si chatovací okno můžete zase naskinovat podle vlastních představ. Na Mirandě neexistuje nic, co byste si nedokázali sami nastavit nebo upravit.

Ještě jedno plus mirandy … můžete si klidně přidat kontakt do kontakt listu, a ten o tom ani nemusí vědět, ani nemusíte být autorizován ( ale je to poněkud netaktní :) ). Máte taky možnost ukládat si kontakty na disku, do lokální databáze, nebo na server, nebo na disk i na server. Všechna historie, nastavení a kontakty jsou v jednom velkém databázovém souboru, který je přenositelný, takže když chcete změnit verzi mirandy, prostě si z té staré akorát vezmete databázový soubor a importujete ho do nové - a máte zpátky svoji historii, kontakty a nastavení.

Celá miranda je také přenositelná a nemusí se instalovat, neotravuje vás při startu, pokud si o to přímo neřeknete … můžete si jí klidně hodit na klacek ( flashku ) a odnést do školy. Když si registrujete ICQ číslo, vůbec nemusíte o oficiálního klienta ani zavadit pohledem … Já jsem mirandu používal úplně od začátku a nikdy jsem neměl ani zlomek problémů uživatelů icq5.1.

Na závěr vám poskytnu odkaz, kde si můžete stáhnout ten nejlepší miranda balík (hotový, naskinovaný, přednastavený), který existuje (já sám ho používám):
http://www.miranda-pack.com/

Doufám, že zítra už pojedete na Mirandě :)

 

8 Responses to ' Miranda IM '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Miranda IM '.

 1. kivan said,

  on May 25th, 2007 at 8:49 pm

  Skinovatelnost Mirandy je vážně super, jenom mě osobně někdy kravne, takže jí střídám s QIPem (záleží, jakou má Miranda náladu ^^). Ale mam jí rád, radši než ICQ ;)

 2. Kesy said,

  on May 25th, 2007 at 8:55 pm

  Jj, Miranda je opravdu skvělej klient, kterej už nějakej ten pátek používám a od jistý doby používám podle rady velkýho Leviathana taky tenhle pack, kterej opravdu nemá chybu, dlouhý život Mirandě :)

 3. michaelf.ms said,

  on May 25th, 2007 at 8:55 pm

  musíš se k ní umět chovat :) … já taky nemám úplně ten nejnovější build, mám starší než vy s kesym. QIP bych nekomentoval, je to ruský :)

 4. michaelf.ms said,

  on May 25th, 2007 at 8:58 pm

  tamto bylo “add kivan”

  add kesy: je pravda, ze at jsem hledal jak jsem hledal, lepsi, hezci a aktualnejsi pack jsem nenasel (ten typek co to dela, dela s kazdou novou stable verzi mirandy novej pack a updatlyma pluginama)

 5. Scotty said,

  on May 25th, 2007 at 9:29 pm

  2leviathan: Netroufnul bych si tvrdit, ze Miranda-pack je ten nejlepsi, jsou jich stovky a urcite jsi je vsechny nevyzkousel. Stejne se vetsina z nich lisi hlavne skinem, pluginy jsou temer vsude stejny…

  2kivan: Pokud ti taky pada, tak se koukni do textaku, kterej vytvari (miranda32_crash.txt). Me to pomohlo, stacilo vypnout plugin co zpusoboval pady….

 6. michaelf.ms said,

  on May 25th, 2007 at 9:31 pm

  add scotty: jako kdybch nepsal clanek mne a me :) … ZASE SI NAPSAL “Me to pomohlo”, coz je naprosto oskliva hrubka ..

 7. Tonda said,

  on May 25th, 2007 at 11:18 pm

  Kdybych používal tuhle hračku, tak u počítače nedělám nic jinýho, než že sleduju ty pop upy s informacema kdo čte mojí away message, kdo čte mojí zprávu, kdo otevřel moje okno a já nevim co všechno. Od tý doby co používám Gajim a nevidim vůbec away message - akorát jak je kdo dlouho pryč, mam klid.

 8. michaelf.ms said,

  on May 26th, 2007 at 3:48 pm

  add Tonda: to se naucis sledovat bez namahy koutkem oka skoro podvedome … kdyz je to zajimavy, tak to mozek vyhodnoti jako “w00t!” a ty se na to koukneš :) … kdyz je to nezajimavy, udleas automaticky akorat AltTabAltTab, aby neblikalo okno stazeny v liste :)

Leave a replyvole

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky