wz


Koupit si Mac? Proč ne …

Ξ April 25th, 2007 | → | ∇ Uncategorized |

Kdo mě přinutil uvažovat o Macu:

 • Ing. Janoud
 • PhD. Rodney McKay

Ing. Janoud mě donutil přemýšlet o investici do Maca, kvůli své řeči na poslední hodině Techniky Počítačů, kdy hodnotil různé operační systémy a u Mac OS zmínil historicky nejvyšší stabilitu.
PhD. Rodney McKay, teoretický astrofyzik a specialista na Lantianské technogie (hele, nesmějte se, StarGate Atlantis je vážná věc :)) tím, že měl narážku na “systém od Gatese” … a jelikož je to kapacita, je nutno ho brát vážně i v serálu :D.
Dále potom obecný pohled profesionálů na Macy a tržní úspěch Apple v Americe (ne že bych jí měl rád) a nějaké to nezávislé hodnocení.

Na vysokou školu bude podle mě Mac ideální věc, protože hodně vydrží, je stabilní a spolehlivý, lehký, kompaktní a Apple :). Jsem si docela jist, že Maca nebude mít nikdo jiný než já, protože vůbec ani neuvažoval o tom, že existuje možnost mít něco jiného než obyčejný plastikový Acer “nadupaný” WinDose Axe Pee a závadnou hlučnou DVD romkou.

Na plastikovém Aceru bude možná lepší možnost bavit se hraním her, ale já se nechci rozpylovat v posluchárně :) … využiju potenciálu Maca v celém spektru ke studiu, analýze dat, programování a multimédiím.

Jediný problém bude návyk na jiný OS … po mnoha letech úplně jiný OS, od úplně jiné firmy - OS X Tiger od Steva Jobse. Po mnohaletém používání Gatesovo systémů upřímně nevím co mám čekat. Ale jak se říká, Vista je vlastně okoukaná z OS X, takže tak drastický přechod to nebude.

Ale hlavní bude to vědomí, že prostě mám MACa … něco víc :)
Jedinej problém je, kde sehnat 33 litrů :D

 

6 Responses to ' Koupit si Mac? Proč ne … '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Koupit si Mac? Proč ne … '.

 1. Kesy said,

  on April 25th, 2007 at 7:50 pm

  Zdá se že takových lidí bude možná víc, zrovna včera mi psal jeden kámoš, že si asi koupí Mac až bude kupovat novej komp… Možná to bude boží trest Microsoftu za to jak okoukali plno věcí z Maca, protože si toho lidi všimli a začíná je i u nás v evropě zajímat Mac :)
  Vlastně bych tu moh zareagovat na Kápličovu status message na ICQ, kde psal, že hlavním nepřítelem Microsoftu neni Linux ani Mac, ale starší verze woken v čele s WinDose Axe Pee… Co bych na to řek? Že některý korporace si to uměj zařídit tak, aby neměly nepřítele ve vlastních řadách :D

 2. mikke said,

  on April 25th, 2007 at 8:00 pm

  “Jsem si docela jist, že Maca nebude mít nikdo jiný než já.” Svedci o tvem omezenem rozhledu…

 3. michaelf.ms said,

  on April 25th, 2007 at 8:08 pm

  kesy: v tomto pripade souhlasim :)

  mikke: no boze, tak mam omezenej rozhled, podivej jak mi to trha zily ;)

 4. Touny said,

  on April 26th, 2007 at 1:15 pm

  Jo mikke má pravdu, třeba na ČVUT jich bude spousty.
  Musim uznat, že dělat si názory podle toho co zaslechneš v Star Gate je dost vtipný :o). Zvlášť, že v hojně sledovaných seriálech bejvaj tyhle reklamy (i když nepřímí) zaplacený - takže to pravděpodobně neni ani názor toho kdo psal scénář, natož toho herce.
  Jestli si ho fakt koupíš, tak jsi docela drsoň a nebo debil. Riskuješ že si koupíš stroj, s kterým se ti naprosto znechutí práce. To je jako já a Linux, taky jsem na něj nemohl přejít hned. Windows je návykovej a chce to dlouhodobou terapii - měl bys ho minimálně nejdřív zkusit v emulátoru. Ale tvoje ,,názory” se mění ze dne na den, takže to tak vážně brát nebudu.

 5. michaelf.ms said,

  on April 26th, 2007 at 2:04 pm

  Touny: Jak vis, ze spousty? ; je to vtipny, taky jsem se tomu smal ; jo, to vim ; drsoň ; beru na vedomi ; k tomu se chystam, zkusit ho v emulatoru ; ohledne pocitacu jednou za cas (ne ze dne na den) … ale to asi kazdej

 6. kivan said,

  on April 26th, 2007 at 7:09 pm

  Mac je určitě zajímavá platforma a začíná se (možná, že konečně) rozšiřovat i do evropských krajů, aby konkurovala PCčkům, nejen tím, že teď lítá na Intelu (=> lze spustit Windows). Určitě dobrá volba :)

  P.S. - SGA je supr seriál, ale stejně jako u filmů, her a jiných forem zábavy - není to nic, co by se mělo dál promítat do normálního života - lidi tě pak můžou mít tak trochu za cvoka, Michale :)

Leave a replysejmiho

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky