wz


ZŠ -> SPŠ SE -> ČVUT FEL STM

Ξ April 22nd, 2007 | → | ∇ Uncategorized |

Už se blíží konec mého třetího ročníku na SPŠ SE a nejsem z toho vůbec nadšený. Opravdu jsem si naší školu oblíbil a dalo by se říct, že tam chodím rád. A to kvůli lidem, v žádném případě ne kvůli učitelům nebo kvalitě studia. Kvalita studia je opravdu velice chabá, so are teachers.

Jenom lidem vděčím za to že teď jsem takový, jaký jsem. Když jsem šel z deváté třídy do prvního ročníku, byl jsem ještě na hodně nízké sociální i myšlenkové úrovni a moje cíle byly v zásadě jiné, než teď … životní priority jsem měl tehdy naprosto jiné. Tehdy jsem se zajímal pouze o to, jak se dostat co nejrychleji domů a smažit nějakou hru, nebo lítat někde se psem. To byl ovšem první ročník. Konec druhého ročníku a hlavě začátek třetího ročníku byly úplně o něčem jiném. To už jsem se nezajímal o to, jestli stihnu nebo nestihnu vlak, ale jestli se půjde do hospy nebo na špeka.

Tady se dostáváme k další kapitole … THC. S kamarádama jsem dával jointy, prvních pár měsíců ve třetím ročníku, ale potom jsem si uvědomil, že musím přestat, protože nadšení by se brzy mohlo změnit v závislost a tak jsem na dobro přestal hulit. Změnilo mě to ale neuvěřitelným způsobem - a to k lepšímu! Začal jsem vnímat svět optimističtěji a zjistil jsem že není jen akademický život okořeněný dávkou individuální zábavy, ale že je mnohem zábavnější kombinace akademického života, společenského života a společneské i individuální zábavy zároveň. Zjistil jsem, že člověk může zažít největší zábavu pouze ve společnosti jiných.

A tak jsem ubral kariéře a přidal životu. Rozhodně toho nelituju, bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat. Zbylý třetí ročník byl nesmírně zábavný, i když bylo učení nad hlavu. Chodilo se do hospody (bez čehož už si nedokážu život představit), chodilo se na večerní kalby, na koncerty. Silvestr byl taky pěknej (kapitola sama pro sebe :))

A někdy, nepamatuji si přesně kdy, se kivan zmínil o satanismu a v podstatě tak incioval duchovní cestu, na které se pořád ještě nacházím. Ještě ten den jsem večer přečetl LaVeyovu satanskou bibli a byl jsem tím mírně zfanatizován. Základní myšlenky jsem jakž takž pochopil a začal jsem je rozvíjet a praktikovat. Účinky jsou zřejmé - cítím se tak dobře, jako nikdy předtím, protože jsem satanismus naprosto pochopil a vybudoval jsem si specifický satanistický pohled na svět. Ta cesta pořád ještě pokračuje, ale ten půlrok zhruba stačil, abych si uvědomil, jak daleko jsem se duchovně posunul.

Teprve po pochopení satanismu můžu říci, že mám zformovanou stabilní osobnost. Ovšem také jsem přišel na to, že existuje něco, co může stabilitu narušit :D. Existuje síla, která boří všechny vybudované zdi, proniká do nitra a tam expanduje. A je to jediná síla, proti které se nemůžu nijak bránit. Ano, je to nejsilnější ze všech sil podle Rowlingové. Síla, která každý den nutí lidi dělat to, co by normálně nedělali a ještě s chutí. Mocná a krásná.

Už teď se mi nechce opouštět naší školu a dovedu si představit, jak to bude těžké ve čtvrtém ročníku. Budu závidět prvákům, že budou moci na škole zůstat ještě plné tři roky, zatímco náš kolektiv se přestane vídet a všichni se rozprchneme do různých měst, na různé vysoké školy, do různých zaměstnání. Na druhou stranu to bude další krok k osamostatnění, které tak zoufale potřebuju.

Zatím jsem nejvíce uvažoval o ČVUT FEL oboru Softwarové Technologie a Management, zaměřeného na software a programování a asi si tam taky nakonec dám přihlášku. Na žádnou elektroniku nechci, protože čistá elektronika mě už dávno nebaví tak, jako když jsem se v patnácti rozhodoval co dál dělat (hehe, poznáváte?). Učitelé ze SPŠ mi jí totiž odporně znechutili, hlavně největší vůl všech volů Pája Vrba!!. Vysoká škola bude asi nesmírně cenná zkušenost, ale přesto mi bude za těžko tam jít.

Po absolvování vysoké školy, nebo možná během mám v plánu žít pár měsíců/let ve Velké Británii, což je můj dávný sen. Splnění největšího životního cíle by bylo britské občanství, práce v británii a …. však víte ;)

 

5 Responses to ' ZŠ -> SPŠ SE -> ČVUT FEL STM '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' ZŠ -> SPŠ SE -> ČVUT FEL STM '.

 1. kivan said,

  on April 22nd, 2007 at 11:50 am

  Jj, ten ČVUT se mi taky zamlouvá, asi budeme studovat dál spolu :) A ohledně toho satanismu - njn..mam tě na svědomí :))

 2. michaelf.ms said,

  on April 22nd, 2007 at 12:13 pm

  ty si to jeste stokrat rozmyslis :) … nebo si to spis rozmysli tvuj otec ;)

 3. Scotty said,

  on April 22nd, 2007 at 9:06 pm

  Hej tak to zaberem spolecne jednu kolej a budem si dal lezt na nervy :)

 4. michaelf.ms said,

  on April 23rd, 2007 at 4:43 pm

  Premejslim, jestli si mam koupit na vejsku Mac nebo obyc NB :)

 5. Scotty said,

  on May 1st, 2007 at 10:43 pm

  Budes rad kdyz si do ty doby koupis tu grafarnu :)

Leave a replynechmiji

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky