wz


Obsluhoval jsem anglického krále

Ξ March 28th, 2007 | → | ∇ Uncategorized |

Byli jsme v úterý s pár třídama v kině Kotva na novém českém filmu “Obsluhoval jsem anglického krále”, jehož předlohou je stejnojmené (kolik n se píše stejnojmené, sice jsem míval z diktátů za 1, ale u tohohle si nejsem jistej) dílo Bohumila Hrabala (to je ten týpek co vypad z okna, když krmil holuby).

Pominu-li okolnosti, za kterých jsem (resp. jsme) se dostal do sálu (lépe se nezmiňovat ;)), byl to docela všední zážitek. Vybavení kina Kotva se mi zdálo zastaralé a plátno přirovnatelné k zácloně u mě v pokoji :). Zabydlel jsem se na balkóně, kde byla prakticky celá výprava ze SPŠ včetně Mirky z S3A, jejíž smích působil v určitých pasážích filmu jako velmi rušivý element a v jiných, jako velmi vítaný element. Film byl vcelku obstojný, rozhodně nebyl špatný a rozhodně nebyl vynikající, prostě taková vyšší střední (česká) třída.

Jsou filmy, o kterých jsem přemýšlel ještě měsíce po tom, co jsem je viděl (jako například K-PAX .. česky Svět podle Prota) a jsou filmy, na které zapomenu hned po tom, co je shlédnu (jako například … hmm, neuvedu příklad, protože bych si hanobil blog :)). Obsluhoval jsem anglického krále (budu tomu říkat Ojak, jestli to ještě v tomhle článku zmíním :)) patří někam doprostřed, spíš doprostřed a nahoru.

Horší je, že teď nás pořád budou otravovat učitelé, jak je to pro nás strašně důležitej film a abysme ho pochopili, nevědě při tom že chápeme dvakrát tolik co oni :) Jako například Šinknerka (vyhledej termín Šinknerka v česko-anglickém slovníku), která nejen učí naprosto zbytečnou gramatiku a dává mi z ní za pět protože je pod mojí důstojnost se takovou věc učit, ale taky se nás pokouší poučovat o životě (ne že by to někteří nepotřebovali).

Brzo se dočkáte dalšího postu
Ave Satanas

 

5 Responses to ' Obsluhoval jsem anglického krále '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Obsluhoval jsem anglického krále '.

 1. mikke said,

  on March 28th, 2007 at 9:07 pm

  Co je ta zbytecna gramatika? jestli myslis casovej posun, tak jsem to dneska pouzil, kdyz jsem psal log na geocaching v anglictine…
  Ne ze by to nekteri nepotrebovali… spravně :)

 2. Scotty said,

  on March 28th, 2007 at 10:39 pm

  >kolik n se píše stejnojmené
  dve…

  >plátno přirovnatelné k zácloně u mě v pokoji
  mel by sis ji vyprat, prase ;)

  >Zabydlel jsem se na balkóně…
  v kine (a to ani v kotve) balkon neni…

  >Ave Satanas
  Scotty…

 3. michaelf.ms said,

  on March 29th, 2007 at 12:05 pm

  mikke: jo, presne to myslim ;)
  scotty: vzdyt tam byl balkon! :) a do googlu jsem zadavl s dvema n i s jednim -> s jednim bylo castejsi ;)


 4. on March 29th, 2007 at 1:51 pm

  Když někdo žije barvitej život, cestuje atd. tak poučuje a nevidim na tom nic špatnýho. Třeba Hrůza kterej staví celej život nějakej barák (a potřebuje přeložit hromadu s pískem) asi moc poučovat nemůže :o).

 5. michaelf.ms said,

  on March 29th, 2007 at 3:03 pm

  Máš pravdu.

Leave a replynechme

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky