wz


Poselství Všem Čtenářům

Ξ February 24th, 2008 | → | ∇ Osobní |

Vyjdu dneska ven a zjistím, že přišlo jaro :). Udělám si kávu, opřu se o starý stom, který na mě příjemně vrhá stín a pozoruji probouzející se jarní přírodu. Čárly běhá kolem mě a vnucuje mi svojí umělohmotnou pískající kost a nemůže pochopit, že mě ta jeho kost prostě nezajímá :). Ptáci zpívají v koruně stromu, protože neví, že večer tam vyleze naše Molly a nejmíň jednoho z nich zabije (jako mi včera přinesla komplet vnitřnosti z myši, hodná Mollynka).

Mám dobrý pocit, protože jsem zrovna dokončil zbytečnou maturitní otázku z češtiny na 8 stránek - Německy psaná literatura autorů židovského původu dvacátého století. Vůbec jsem to něměl v plánu psát, ale ráno jsem zapnul počítač, zjistil jsem, že mi nikdo nic nechce, na křepelkách není žádnej novej komentář (Kápl prohrál, ale překvapivě nereaguje …), tak jsem prostě otevřel můj krásnej ofís dvě ká sedm a ekrobet rýda a začal jsem opisovat. Moc nudná práce … upřímně, radši bych sekal trávník. Nemám tě rád Thorauschová, nemám … nemám a taky ti to nakonci roku pěkně řeknu, víš?

A taky se mi dneska zdál krásnej sen. Když jsem se probudil, byl jsem smutnej, že to byl jenom sen … proč nás Bůh obdařil sny? Je to jako falešná naděje - přesně takové hezké sny jsou. Užíváte si krásný sen, ve kterém máte to, po čem toužíte a potom se probutíte, vidíte jenom polštář, na nočním stolku poloprázdná sklenička s vodou a budík, ukazujíc půl desáté ráno. To uvědomění si, že vlastně nemáte to, co tak zoufale chcete, bolí. Pak mám do oběda náladu pod psa, ale vždycky mi zbývá naděje … to je pravda, to je většinou to jediné, co mi z mých snů zbyde.

Někteří lidé jsou více na zemi, někteří jsou více v oblacích a někteří to dynamicky střídají. Znám oba extrémy - totálního realistu a totálního snílka. Nechtěl bych dopadnout jako žádný z nich. Jsem myslím ta třetí skupina … nejvíc se mi líbí, ale také je hodně zrádná, protože přechody z reality do snu jsou nádherné a naopak přechody ze snu do reality jsou hrozné. Právě přechody zpět mě nutí chovat se cynicky k mnoha lidem. Když vidím, jak berou tu realitu vážně … prostě se k nim cynicky chovat musím, viď kykyno, viď Renatko? A ještě se mi to líbí … mám z toho přímo nelidskou radost.

Zadalší … Nebaví mě blogeři, kteří píší magazíny … píší detailně o suchých povrchních věcech, píší nadřazeným způsobem. Nebaví mě mladí blogeři, kteří píší, jako by na svůj věk posbírali veškerou moudrost světa a chtějí poučovat. Nebaví mě blogeři, kteří píší bezpředmětné články pro své malé stádečko lidí. A baví mě ti, kteří píší o sobě, kteří píší o svém životě, o svých názorech na život a na společnost. Baví mě ti, jež se nezajímají o to, kolik mají čtenářů a prostě píší, protože chtějí, protože mají potřebu sdělovat. Baví mě blogeři idealisté … nebaví mě blogeři realisté.
Evča mě chvíli bavila … bavila mě, přiznám si to, protože je to mladá slečna, co se tak trochu vymyká standardu (to jsem vám neříkal? miluju lidi, kteří se vymykají standardu, kteří jdou proti proudu, kteří vybočují z řady, kteří se nebojí razit si vlastní cestu bez ohledu na ostatní). Ona chvíli psala tak, že se k tomu dal napsat komentář, ale potom jsem, po chvíli počátečního nadšení (jak už to u mě bývá), otevřel oči. Ty články (update: jen některé z posledních) jsou prostě špatné … podobných článků si můžu najít tisíce, když budu chtít. Komentátoři jí tam píší jenom proto, že je to slečna Aj Tý. Slečna Aj Tý, tý se musíme zalíbit, musíme se vytáhnout, musíme komentovat všechno, co napíše (a za tím si pořád stojím … já se mezi ně vlastně řadím).

Další kategorie blogerů, kteří mě nebaví, jsou blogeři, mající blog na iDnes. iDnes je sice královské internetové zpravodajství, které jsem si navyknul denně aspoň dvakrát pročítat, ale blogeři jsou tam strašní. Povětšinou mladí ambiciózní nafoukaní realisté, věčně nadávající na levicovou politiku a našminkované slečinky, které se před hodinou vrátily z diskotéky, hodnotící volbu prezidenta tak klišovitým způsobem, že bych brečel. Blog tam mají třeba také takové osobnosti, jako Jiří Paroubek, nebo David Rath. Blog Davida Ratha jsem četl a docela mě překvapil … je to docela v pohodě typ, ale bohužel má tu smůlu, že byl médii (hlavně televizí Nova) roztrhán na kousky, takže komentátoři se zmůžou jenom na nadávky. I kdyby třeba David Rath chválil je samotné, zmůžou se jenom na nadávky a vsadil bych se, že to, co napíše, ani nečtou. Je to smutek.

Je vás málo lidé, co netrpíte tím, co v letech šedesátých vyjádřili pánové Simon a Garfunkel písničce Sound of Silence. Že už jsem se o tom zmiňoval nejméně stokrát? Ano, zmiňoval, je to totiž pravda. Dvacáté století je smutné století, dvacáté první bude asi ještě smutnější a já v něm budu muset žít … a vy také, lidé, jak vám mám říkat? Lidé mě blízcí. Je vás málo a možná si připadáte sami, ale sami nejste. Sami nejsme. Hledáme severní zdi a sami jsme pro jiné jejich pohledem severní zdí odděleni. Že nevíte, co je celá ta věc se severní zdí zač? Můžete si totiž pod tím představit co chcete … to já od vás chci … kdo si není schopen představit nic, než cihlovou seď na severu země, nepochopí asi nic z toho, co tady píšu a to je pro něj jedině dobře. Kdo si pod tím cosi představí, třeba mu bude celá ta věc dávat smysl a třeba mu to i udělá radost … … … … … a třeba mi přes ni ukáže cestu.

Rozhodl jsem se za žádný ze svých předchozích článků nenést zodpovědnost, rozhodl jsem se k nim nehlásit, protože se mi nelíbí. Byl jsem takový před rokem, ale teď takový nejsem, tak je prosím nečtěte, uděláte si falešnou představu o mně. Píšu tenhle weblog vlastně jako deník … je krásně vidět, jak se střídají reálné a snové roviny během etap mého života. Rozhodně nepíšu pro nějakou širokou oblast lidí a jsem si vědom toho, že valnou většinu příchozích mé problémy nezajímají, ale já je sem přesto píšu. Píšu je sem proto, že jednou může přijít někdo, koho to zajímat bude. Píšu to také proto, abych se jednou ohlédl zpátky a připomněl si, jaký jsem kdysi byl. Jsem si také vědom, že mám někdy sklony psát nadřazeně, tak mi to prosím odpouštějte, prosím.

Děkuji, že jste to dočetli až sem.
Yours Truly,
volunteer Michael Flannery,
Crossmaglen PIRA brigade,
24.2.2008

A ještě nakonec hezká citace, kterou jsem odchytil včera v southparku … byl to sice díl, kde se cartman nevědomky přidal k ilegálnímu spolku severoamerických pedofilů (:D … jo, jsou tam občas docela zábavný témata), ale to co řekl šéf toho spolku, se dá aplikovat na každého jedince a na každou skupinu, které nejde s mainstreamem (i na tebe, čtenáři, pokud jsi dočetl až sem):

For mankind, sometimes it’s easier to persecute, than to understand.

Možná to neřekl přesně takhle, ale v podobném slova smyslu.
A teď už se opravdu loučím.

 

14 Responses to ' Poselství Všem Čtenářům '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Poselství Všem Čtenářům '.

 1. kivan said,

  on February 24th, 2008 at 7:59 pm

  Souhlasím s tebou hned ve třech bodech. 1)Bloggovat se má, protože to baví a je potřeba něco sdělit. 2)Psaní článků a pak se k nim vrátit a někdy i nehlásit - také se mi už stalo, že jsem si zpětně přečetl některý ze svých článků z minulosti a chytal jsem se skoro za hlavu - ale přitom jsem to v moment psaní myslel smrtelně! 3)Je snažší odsoudit než pochopit - souhlasím. Bohužel skoro každý odsuzuje a nesnaží se pochopit - paradox je, že právě tuhle vlastnost jsem nejčastěji vytýkal tobě během našich rozhovorů na icq. Ale jak říkáš - lidé se mění. Takže jsem velmi zvědav, co máme čekat do budoucna :)

  P.S. - vyzkoušej změnit opisovaný kontrolní text (captchu), opisovat párkrát do měsíce “vole” etc. neni nic extra :-P

 2. michaelf.ms said,

  on February 25th, 2008 at 5:11 pm

  ad P.S.: Jsou tam opravdu zajímavá slova, která donutí většinu komentujích se aspoň uchechtnout :). Když mám náladu, tak doplňuju … co, mám tam zařadit i “miko”? :D.

  Ano, já většinou dám na první dojem a odsuzuji … ale přiznej si, kdo z nás to nedělá :)

 3. Evča said,

  on February 25th, 2008 at 7:20 pm

  Článek velmi zajímavě napsaný, gratuluji. Jen nechápu, proč mám zrovna já, či moje jméno a příjmení hrát zase nějakou roli( asi tě to uspokojuje psát o někom jako vogl). To si každý dokazujete, že furt musíte mít spokojenou mysl, když napíšete něčí příjmení, teď už je to jedno, ale zamysli se nad sebou, proč to vlastně děláš. vzpomínáš topícího se psa, víš nám padl krásný pes z ničehonic a měl rok a půl, možná mě to hodilo nutkání k tomu článku.Vysvětlím, což se někdo neoprostíte od toho používání…, sweru na pokračování

 4. michaelf.ms said,

  on February 25th, 2008 at 7:53 pm

  Evča: Opět promiň … promiň, promiň. Já jsem to … no … hmm … no … měl jsem zrovna náladu to tak napsat. Ta poslední série článků, nejspíš počínaje tou kulturistkou se mi nelíbila, bylo to prostě takových pár věc o něčem, co každej zná - a odpustťe mi, já, když se mi něco nelíbí, tak to prostě nenamaluju -. Co se týče toho jména, taky se omlouvám, ale tak mi to tam nějak samo naskočilo … asi to bude tím, že vás znám víc, co jste Evy.

  Nezlob se prosím … já jsem někdy hroznej :). Jdu to opravit.

 5. Evča said,

  on February 25th, 2008 at 7:56 pm

  neměla jsem reagovat, pardon, vymaž mé komenty, nechala jsem se unést tvou severní zdí, vymaž mně!! Proboha, proč já musím každému padnout do huby… :( vole, pardon to je heslo k puštění komentu.. fakt chytré..

 6. michaelf.ms said,

  on February 25th, 2008 at 8:01 pm

  Evčo, Tvé komenty jsou hezké a já nejsem Milouš Jakeš, abych je mazal, pokud neporušují moje pravidla :)
  Opravdu si to přeješ?

 7. Ely said,

  on February 25th, 2008 at 8:33 pm

  Ano je to jen falešná naděje, ale stále je to aspoň nějaká naděje. Zajímalo by mne jestli sebe sám také ,,řadíš´´ mezi ty, ,,kteří se vymykají standardu, kteří jdou proti proudu, kteří vybočují z řady, kteří se nebojí razit si vlastní cestu bez ohledu na ostatní´´. Neber to však tak, že bych Tě snad chtěla někam škatulkovat nebo něco podobného, jen by mne to zajímalo…..Počáteční nadšení…to bych si měla zapamatovat.

 8. michaelf.ms said,

  on February 25th, 2008 at 8:41 pm

  Ely: Jsem rád, že píšeš, vílo :). Já se, Elyonko, chápu, jako opozitum dnešního standardu (ale někdy se s tím standardem moc dobře přátelím … třeba jako House a Cuddyová).

 9. Evča said,

  on February 26th, 2008 at 6:57 am

  Čau po ránu, ještě k té hloupé narážce na nějaké služky. Víš, já žiji na vesnici, neboli předměstí.
  Opravdu ji nepotřebuji, protože já vozím pokácené dřevo, maltu, hnůj v kolečkách, ryji, sadím, zalévám, čistím dodestu králíkům atd…

 10. michaelf.ms said,

  on February 26th, 2008 at 5:40 pm

  A beztak tě trumfnu … žiju na vesnici, 16km od předměstí nejbližšího města a vozím toho rozhodně víc :)).

 11. Evča said,

  on February 26th, 2008 at 5:53 pm

  Pán tvotstva(trumfuje), čili diskutant o jiných blozích, blogech? Obdivuji lidi kteří píší o jiných, ale člověk nikdy neví, kde a koho potká, že a ještě spíše v tom reálném životě.. co blaznis, další tvá nabídka protispamu.. ;)

 12. michaelf.ms said,

  on February 26th, 2008 at 6:27 pm

  Holy Jesus … Tak mám k tam k vám snad osobně dojet, prosit na kolenou, odvozit nějaký to kolečko s hnojem nebo jak, abys přestala být tak jízlivá :). Mně je šumák, jestli potkám, někoho, o kom píšu (a zas tolik těch lidí není), v reálu … možná zajdem na pivko, možná mě pošle někam, co já vim.
  To co píšu o tom specifickým druhu blogerů, jejichž styl se mi nelíbí, je tak jako tak můj názor na to a obhájím ho klidně i mezi čtyřma očima.

  Možná narazíš i na lepší slova … například je tam “kralik”.

 13. Evča said,

  on February 26th, 2008 at 6:54 pm

  Tak jo Ire, někdy na pivku… proboha

 14. Vrata said,

  on February 28th, 2008 at 11:18 pm

  Hmm zajimavy…vy ste chytry palice. Ja se treba taky vymykam standartu ( urcite jo vid Majkle ) … sem prastenej..vis jak se rika: “Neni nad dustojnost, kazdy po ni touzi, lidi chodi pres most, to ja pudu louzi”

Leave a replynechme

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky