wz

Náš maturitní ples

Událost, která je po dobu studia na střední škole snad nejočekávanější událostí vůbec – to je maturitní ples. Náš proběhl 23.1.2008 ve středu od 19ti hodin v domě kultury Metropol v Českých Budějovicích.
Navzdory tomu, že jsme ples nepřipravovali tak dlouho, jak se to obvykle dělá (obvykle dva roky předem – my dva měsíce předem), si myslím, že byl naprosto perfektní a nejsem sám, kdo si to myslí.

Ve středu jsem přišel do Metropolu již asi ve tři hodiny odpoledne a potkal jsem tam velkou část naší třídy sedíc v šatně a pokuřujíc vodní dýmku. Neměli jsme totiž ještě vůbec nacvičené půlnoční překvapení a tak jsme to museli dohnat. Po nacvičení půlnočka se ještě muselo čekat na napsání informací pro moderátora a jejich vytisknutí kvůli naprosté demenci spolužáka Michalce, který o své nízké inteligenci přesvědčil mnoho lidí již v průběhu roku (hlavně mě a kesyho).
Poslední půlhodinu před zahájením jsme seděli před šatnou u neprodaných stolů a snažili jsme se vysublimovat nervozitu a trému do okolního vzduchu (s částečnou pomocí nikotinu) a pak to přišlo … 19:40.
Shromáždili jsme se před vchody do sálu a čekali, až skončí předtančení … tak se stalo za pár minut a my jsme vypochodovali předvést náš slavný nástup za podpory moderátora a jásotu publika. Při vstupu jsem byl omráčen nespočtem fotografických blesků, ale naštěstí jsem začal zase rychle vidět, takže jsem mohl zapadnout do formace. Po krátkém synchronizovaném pochodu po sále jsme se seřadili tak, aby vznikla schématická značka tranzistoru a něho jsme se pak postupně rozprchli do předem určených míst ve dvou liniích podél koberce. Po seřazení technická podpora pustila naše maturitní video (ve skutečnosti jim k tomu musel dopomoci jeden z nás), jež se líbilo nejen mně, ale také ostatním divákům a spolumaturantům … opravdu se nám povedlo.
Jakmile skončilo video, moderátor nás začal postupně volat. Já jsem šel asi pátý, takže jsem se nemusel moc stresovat … vzal jsem si šerpu od třídního, růži od prof. Šinknerové a na šampáňo od mirky jsem málem zapomněl, a taky jsem se, jako mnozí, málem zapomněl nechat vyfotit.

(pro zvětšní klikněte)
tady jsem napravo a nalevo je mimochodem spolužák a bloger Touny

(pro zvětšní klikněte)
a tady ty slavné drobáky, kterých jsem nenasbíral ani půlku skleničky

Po přípitku a po sesbírání všech drobáků měl následovat “tanec s rodiči a kantory”. První měli sóla maturanti a já můžu jenom děkovat, že to byl ploužák a ne něco, co bych stoprocentně neuměl. Šel jsem tedy tančit s mamkou a nic hrozného to nebylo. Po tanci jsem chtěl zjistit, jak jsou na tom ostatní kamarádi, tak jsem šel ven ze sálu. Cestou jsem potkal o dva ročníky mladší spolužačku Renču, které to mimořádně slušelo a které jsem slíbil, že si s ní zatančím (což mi posunkem naznačovala z dálky). U šatny jsem zjistil, že je všechno OK a že se nikdo zatím neopil ani neztrapnil.
Po dohrání skupiny XiXao’s Drums (ve které mimochodem účinkuje jeden z nejoblíbenějších učitelů na naší škole) hrál další ploužák a já jsem si šel s Renčou zatančit (a tímto jí děkuji, že mě k tomu donutila, protože se mi to nakonec líbilo).
Po tančení následoval BreakBeat, jež se mi docela líbil a Biketrieal show, kterou jsem nestihl, nýbrž jsem šel vyprovodit Renču na zastávku (nemohla se déle zdržet a bylo jí to velmi líto).
Po Renatině odchodu pro mě poklesla zábava na nižší úroveň a to taky částečně vlivem toho, že tam hodně lidí opilo (a to včetně některých maturantů – jmenovitě Švejda). Opít se během vlastního maturáku a podle mě prasárna, kterou si může dovolit udělat pouze pako největšího kalibru.
Prodávala se tombola, tančilo se dál. Ze zhora jsme sledovali Vrbu, který to rozjel jako Karel Gott a Šinknerku s jejím manželem (jež od některého z kamarádů dostal označení loser), kterým to mimořádně šlo. Kamarád Kesy se celý večer také pokoušel zatančit si s mirkou (promiňte mi, že tam to velké písmeno nedokážu a nedokážu napsat … řádně se totiž opila), což se mu nakonec povedlo.

Půlnoční překvapení proběhlo chvíli po půlnoci a na konci se trochu zvrtlo, ale to vůbec nevadí. Vzali jsme si na sebe maturitní trička (která se velmi povedla, navrhoval je Kesy) a na to dvoudílné kartony polepené bílou páskou tak, aby zobrazovaly určitou elektronickou součástku (já jsem měl rezistor). Takto oděni jsme se vypravili do sálu, kde jsme pod světlem UV lampy sestavili zapojení zesilovače, načež začal hrát “střídavý, střídavý”. Lidé tlaskali, protože to udělalo opravdu hezký efekt.
Nevím, kdo to nakonec zkazil, ale onen člověk začal mlátit svého druha kartonem do hlavy a ostatní, mysleje si, že to součást představení, se přidali :). Tak jsme se mlátili krabicema a když už se krabice rozpadli, skákali jsme do vzduchu a vykřikovali “hej! hej! hej!”. A i přesto se to lidem líbilo.

Po půlnočku byla diskotéka. A Já tímto proklínám všechny ty lidi, kteří se starali o pozvání dívek ze školy až do desátého kolene! Protože zapomněli pozvat Verču … To se dělá? (A zakazuji vám se o tom předemnou jen zmiňovat, nebo psát k tomu komentář :) )

S naším maturákem, a s tím pěkným pocitem si už do konce života budu spojovat písničku An Angel od Kelly Family, která hrála jako ploužák během diskotéky.
Když jsem odcházeli, Happy a já jsme ještě navštívili prof. Šinknerovou, která tvrdila, že nám to dá na angličtině pěkně sežrat, protože pro ní nikdo nepřišel k tanci. Už bylo na čase šinky, už bylo na čase :) .

A tímto se loučím … fotky doplním, až přijdou.

 This entry was posted on Saturday, January 26th, 2008 at 12:00 pm and is filed under Osobní. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Related Posts

 • No related posts found.

2 Responses to ' Náš maturitní ples '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Náš maturitní ples '.

 1. 1
  Tonda said,

  on January 26th, 2008 at 1:02 pm

  To s tou Šinknerovou mě dost štve, já šel nejdřív za máti a potom jsem se jí snažil najít, ale neúspěšně, tak jsem předpokládal že už někdě s někym běhá po parketě.
  Vlastně jsem jí na něm i viděl někdy hned ze začátku. Všichni tancovali tanec univerzal, jenom oni správně Jaiv. :)

 2. 2
  michaelf.ms said,

  on January 26th, 2008 at 3:00 pm

  Prej tam káky poslal svýho otce … ale stejně jí to asi nestačilo :)
  Tak si s ní někdo zatancuje dodatečně na maturáku béčáků :)

Leave a reply