wz

Learning Irish konečně dorazila!

Psalo se 5. sprna roku 2007, když jsem si usmyslel, že se chci učit Irsky (vlastně jsem to strukturovaně odvodil :)). Od onoho dne proteklo v Jordánu mnoho vody a mnoho lidí se dnešního dne již nedožilo. Mnoho lidí neveřilo, že mi touha učit se Irsky vydrží a musím přiznat, že i já sám jsem o tom ze začátku pochyboval.
Čím více jsem se ale o Irsku dovídal, tím více jsem ho obdivoval – kulturu, tradice, muziku, krajinu, podnebí, historii, temperament … a jazyk.

Jenže nebyly zdroje a když nějaké byly, nebyly dostatečně dobré – chybělo jim audio, s jehož pomocí bych si mohl osvojit velice velice velice velice složitou výslovnost. Chtělo to papírovou učebnici, a tak jsem začal hledat. Brzy jsem zjistil, že učebnice Irštiny není jedna, nýbrž je jich asi pět a to ještě v různých inovovaných vydáních a jsou běžně dostupné v Britských, Irských, Italských, Amerických, Francouzských a Nizozemských knihkupectvích (v hojných počtech – to jest přičítáno narůstajícímu zájmu lidí mimo Irsko o tento jazyk), ale v českých nikdy neležel a nikdy zřejmě ležet nebude ani jeden výtisk jediné z nich.
Taková učebnice není vůbec laciná záležitost, ale mně na tom nezáleželo (vlastně záleželo, když jsem neměl peníze), protože jsem jí za každou cenu chtěl. Studoval jsem recenze a ohlasy čtenářů, kteří se víceméně shodli na tom, že Learning Irish od M. Ó Siadhaila je výborná a lze se s ní naučit jazyku velmi obstojně.

Když jsem byl rozhodnut, kterou učebnici, musel jsem se rozhodnout který obchod. Konkurenti byli smradlavý německý eBay, smradlavý americký eBay a Irský obchůdek litriocht.com -> hádejte, co jsem si vybral :).
Litríocht.com (mimochodem nacházející se v Trá Lí, hrabství Kerry) nabízel boxed verzi s čtyřmi CD, které jsem prostě nemohl odolat a tak jsem napsal na informace, kolik mě taková sranda bude stát. Odpověděla mi jistá Caitlín, jíž jsem velmi vděčný, že mi pomáhala od začátku až do konce, protože to byla moje první mezinárodní objednávka a já jsem nevědel kudy kam. Vyměnil jsem si s ní všehovšudy přes deset emailů a nebýt její ochoty, nikdy bych asi knížku neměl :).

Dále chci také poděkovat spolužáku mikkovi, který mi poradil, jak vyplňovat formulář mezinárodní bezhotovostní platby a také chci poděkovat České Spořitelně, za její službu “Přeshraniční převod v EUR”, díky níž byla celá sranda velmi laciná.

Tím bych skončil s děkováním a pokračoval bych dál :). Ve čtvrtek se mi konečně podařilo odeslat formulář na platbu přes internetbanking a ještě večer jsem dostal od Caitlín mail, že odeslala můj balík. Trochu jsem se o víkendu strachoval, že by nemusel dojít, protože jsem jako město omylem uvedl České Budějovice místo Borovany, ale balík přeci jen došel a to nečekaně rychle – rychleji, než mnohé lokální objednávky -> došel totiž dnes :). Z County Kerry do Trocnova jde balík rychleji, než ze skladu Czechcomputeru do Trocnova :)

Celková cena, kterou jsem zaplatil + všechny poplatky kolem jest 49EUR + 220Kč za bankovní převod.

Balík :) ::
balík
Irish Post
zpáteční adresa

Box :) ::
předek boxu
zadek boxu

A otevřenej box :) ::
otevřenej box
znova otevřenej box

Paráda ne? :)

 This entry was posted on Monday, January 14th, 2008 at 7:59 pm and is filed under Osobní. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Related Posts

 • No related posts found.

3 Responses to ' Learning Irish konečně dorazila! '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Learning Irish konečně dorazila! '.

 1. 1
  kivan said,

  on January 17th, 2008 at 6:50 am

  Gratuluju :o)

 2. 2
  Evča said,

  on January 17th, 2008 at 7:10 pm

  Ty bláznivý Ire, díky za veškeré komentování, určitě už toho cdčkování máš plné uši v pohodě..

 3. 3
  michaelf.ms said,

  on January 17th, 2008 at 7:59 pm

  Jaká čest …

  Velice rád bych ti odpověděl Irsky, ale zatím umím bohužel jenom věty rázu “Nějaké něco je tady, ale jiné něco je každopádně támhle” :).

Leave a reply