wz


Konečně nový typ spamu!

Ξ January 12th, 2008 | → | ∇ Osobní |

GMail.
GMail je parádní freemailová služba googlu, na kterou nedám dopustit. 6,3GB pro zprávy a přílohy, vynikající spamový filtr a šifrování při přístupu z mailového klienta. Ten vynikající spamový filtr ale jednou za čas selže a jako spam označí i běžnou korespondenci, proto je nutno ho minimálně jednou týdně kontrolovat. Každý den tam přibyde dvacet až třicet zpráv, které doposud nabízely pouze jeden jediný typ produktů v různých variacích - totiž “d**k enlargem*nt pil*s”.
Ale dnes přišel zcela nový a zajímavý spam :). Posuďte sami:

Hello, Ulrich

We are two different people who live into different countries,but we live into one Earth. And we have all chances to meet each other. You can buy a ticket to Ukraine and to fly to me, if you want.
I am woman who wants to love and to take care of her soul mate.
I will be devoted wife and mother.
You can’t imagine how my heart misses tender feelings, romantic compliments.
I can give everything in order to meet my love.
You can take my heart here –LINK–

Looking forward to hear from you soon

July P

Ukrajinskou nevěstu mi teda ještě nenabízeli a ještě k tomu si myslí, že jsem Ulrich von Lichtenstein :).
Osobně proti Ukrajincům a Rusům nemám absolutně nic (třeba proti Mile Jovovich :)), já jsem taky z jedný čtvrtiny Ukrajinec a z jedný čtvrtiny Rus.

Další věc, je rozhodně taky nový typ spamu a teď se na mě nezlobte, že budu třeba arogantní, ale já to tak prostě cítím.
Jednou kdysi dávno jsem psal článek na tounyho blogu o tom, jak se jednoduše nabourat do nezabezpečeného počítače. Psalo mi hodně lidí, abych jim něco dovysvětlil nebo vysvětlil a všem jsem pomohl, protože byli celkem dobří v oboru a uměli česky. Včera mi ale jeden člověk napsal tohle:

Bobry den potreboval bych se vas na neco zeptat!Moc rad bych se chtel nekomu nabourat do pc!ALe nejak opoprad nevim jak dostat ten config
do ciziho pc a jak ho tam dostat a pak jak se pripojit pomocte pls mam i skype –NICKNAME–

Ten mail mě rozzlobil a docela hodně, takže jsem jeho pistateli odepsal něco o tom, že není hoden obsluhovat ani elektronickou mikrovlnku natož chtít se někomu nabourat do počítače.
Poslat někomu, od kohož něco chcete, mail, který neobsahuje žádné oslovení, žádný pozdrav, žádnou interpunkci, žádnou diakritiku a enormní množství překlepů je vrcholná nevychovanost.
Já považuju e-mail za nejvyšší formu internetové komunikace a tudíž by e-mailová zpráva měla obsahovat určité neměnné prvky, jako má běžný dopis. Schopnost psát gramaticky správně v rodném jazyce taktéž vypovídá o úrovni člověka.

 

Leave a replyjsembuh

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky