wz


Co je nového?

Ξ November 24th, 2007 | → | ∇ Osobní |

Je 24. listopadu, měsíc před Vánocema. Už dlouho jsem neměl žádnou inspiraci ke článku, tak aspoň využiji toho, že to tady má fungovat také jako internetový deník a něco napíšu.

Největší novinka je to, že jsem se asi před týdnem začal učit hrát na akustickou kytaru. Vždycky jsem se chtěl učit hrát na nějaký hudební nástroj, ale nikdy jsem si na to nevzpomněl … zůstalo to uložené v nejspodnější paměti. Až jednou přišel Vráťa a řekl, že už nehulí a aby vyplnil ty večerní chvíle, které dřív trávil hulením, začal hrát na kytaru. A to ve mně vyvolalo okamžitou reakci - vzpomněl jsem si, že má táta doma kytaru a že jsem vždycky chtěl na něco hrát. Vytáhnul jsem mobil a zapsal jsem si do úkolů “kytara”. Kytara byla doma schovaná a ukrytá před zraky lidí, měla popraskané a rezavé struny - nikdo na ní dlouho nehrál.
Tak jsem jí vytáhnul a oprášil. Další den ve škole jsem se pak radil s kesym (který hraje na kytaru dva roky, nyní na elektrickou), jaké mám kouit struny … ještě ten den se mnou šla docela velká skupinka kamarádů koupit struny do MELODIE pod Černou Věží. Byly to kovové SIRIUS 0.0095. Doma jsem poprosil tátu, aby mi ty struny natáhnul a kytaru naladil. Od sestry jsem si vzal “Praktickou příručku pro kytaristy by Josef Kotík” a začal jsem se učit akordy.
Ze začátku mi to vůbec nešlo … bříškama prstů jsem se vždy dotýkal jiných strun, které pak nehrály, nebo jsem některou strunu chytil moc nahoře a pak “bzučela” (termín bzučení jsem sám vymyslel :)). Bolely mě prsty, takže jsem mohl hrát jenom chvíli a pak už to prostě nešlo a taky jsem neměl žádné trsátko, takže jsem měl značně sedřený nehet na pravém prostředníku, který jsem místo něj používal.
Tak jsem si šel koupit do MELODIE na sadech koupit trsátka … koupil jsem si hned tři, abych zjistil, které mi bude nejvíce vyhovovat. Byly to trsátka Dunlop TORTEX 0.88 a 0.60 a Dunlop nylon 0.80 …. s 0.60 teď hraju.
Prsty už mě nebolí … polepili jste si někdy bříška prstů vteřinovým lepidlem? Tak takhle přesně to teď cítím :).
Kytara mě chytla tolik, že jsem nechal i cska.

Ačkoliv je měsíc před Vánocema, nemám koupený ani jeden vánoční dárek, přestože je nutně potřebuju nakoupit co nejdřív, abych mohl zrevidovat finance a zjistit, jestli si můžu konečně objednat kýžený balíček z Dublinu (btw víte, že poangličtění Baile Átha Cliath - Dublin, je vlastně také Irského původu? Slovo Dublin vzniklo z Irského “Dubh Linn”, v překladu černá louže).

Předevčírem (nejspíš …) jsem diskutoval na spolužácích s jistým spolužákem Streetem, který je NÁHODOU velice podobný Rudolfovi. Vyvolalo to tak mocnou diskuzi, že padl rekord v návštěvnosti spolužáků (7 lidí najednou) a příspěvky tam “přibývaly jak houby po dešti” (citace Tomáše Pavlíčka).

To je asi tak všechno :) Tak se zatím loučím a doufám, že budu mít co nejdřív nějakou inspiraci k článku (ztráta insipirace je v těchto dnech velmi rozšířený jev).

 

6 Responses to ' Co je nového? '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Co je nového? '.

 1. mikke said,

  on November 24th, 2007 at 2:35 pm

  …take se chci odlisne zaclenit a tudiz si k Vanocum koupim ukulele. :)

 2. Tonda said,

  on November 24th, 2007 at 3:49 pm

  Máš pravdu, inspirace, čas, ale hlavně chuť. Jsem poslední dobu tak línej, že u toho počítače akorát civim na filmy.

 3. michaelf.ms said,

  on November 24th, 2007 at 4:34 pm

  mikke: Way to go.
  Tonda: Já právě čas mám a tak hraju na kytaru. Můžu mít chuť na kafe, ale když nemám ingredience, tak ho neudělám :)

 4. GothicGoddess said,

  on December 9th, 2007 at 8:25 pm

  Inu,nevěděla jsem,kam ti to mám napsat,ale chtěla jsem se tě zeptat na jednu věc. Jsi satanista?? (No,vzhledem k tvojí přezdívce…) Kdyžtak mi odepiš na mail,pls :)

 5. GothicGoddess said,

  on December 9th, 2007 at 8:27 pm

  Jo,ještě ten mail,on se tam nějak nezjevil: GothicGoddess@seznam.cz

 6. michaelf.ms said,

  on December 10th, 2007 at 9:39 pm

  Bohyně, máš tam odpověď :) Jsem nakloněn jakékoliv diskuzi.

Leave a replyjsemkral

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky