wz

The Bat!

Bez e-mailového klienta bych si dnes jen stěží dovedl představit práci na PC. Představa, že bych musel desetkrát denně kontrolovat webové rozhraní mého e-mailového účtu je dost děsivá. E-mail je a podle mě ještě dlouho bude nejčastější forma soukromé komunikace po internetu. Já osobně mám e-mailovou komunikaci rád a prošel jsem již bezpočet různých freemailových providerů. Úplně první byl quick (to byly ještě prehistorické časy), potom atlas, centrum, seznam, hotmail, yahoo a nakonec gmail, u kterého jsem zůstal. Gmail je bezkonkurenčně nejlepší (4,5GB prostoru pro maily, neomezené přílohy, velmi pokročilý spamový filtr, velmi vysoká spolehlivost a bezpečnost).

První klient, který jsem měl byl Outlook Express (upozorňuji – velmi velmi dávno), ale to mi ještě moc e-mailů nechodilo, takže jsem ho tam měl, protože byl prostě defaultní. No a někdy na začátku střední jsem začal používat Mozillu Thunderbird. Tbird je tak rychlý, jednoduchý a spolehlivý, že mi vydržel v podstatě až do minulého týdne, kdy jsem přešel na jiný (viz dál). Nemá žádné zbytečné funkce, za celou dobu mi ani jednou nespadl, je opravdu HODNĚ rychlý a příjemně jednoduchý.

Thunderbird

Když jsem byl na Vistách, ze zvědavosti jsem vyzkoušel Microsoft Outlook 2007. To jsem neměl dělat! Je to něco tak neskutečně pomalého, odporného, přeplácaného a hnusného, že by z toho bylo špatně! Funkčně … a vlastně obecně je to nejhorší klient, který kdy spatřil světlo světa. Už nikdy bych s tímto … “klientem” nechtěl mít co dočinění. Rád jsem se vracel k Thunderbirdu.

V poslední době se ke mně náhodami donášelo čím dál víc zvěstí o klientovi “The Bat!” … až jich bylo tolik, že jsem se ho jal vyzkoušet. A řeknu vám … na první dojem LUXUS, na druhý dojem funkční luxus, na třetí dojem pwned :).
The Bat! je opravdu mocný a luxusní klient. Zajímavé na tom je to, že je zároveň nadupadný a přehledný, graficky příjemný a rychlý.

The Bat!

The Bat! se mi tak zalíbil, že jsem si zeditoval všechny templáty zpáv (na novou zprávu, reply a forward) a hned jsem je musel otestovat. Dokonce jsem si i založil adresář (s čímž jsem se nikdy předtím neobtěžoval). Spamové filtry bohužel příjdou vniveč kvůli googlu, ale to by příšly všude.
Z hlediska mailových klientů je na tom asi stejně jako Miranda z hlediska IM, takže … je nejlepší ;)

Feicfidh mé thú.

 This entry was posted on Sunday, October 28th, 2007 at 4:59 pm and is filed under Neosobní. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Related Posts

 • No related posts found.

6 Responses to ' The Bat! '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' The Bat! '.

 1. 1
  Tonda said,

  on October 28th, 2007 at 6:07 pm

  Hm hezký, ale když už o něčem tvrdíš, že je to nejlepší, tak bys mohl napsat proč. Nenapsal si jedinej argument, v čem je lepší než ten Thunderbid. Snad jedině to, že je přehlednej, ale nevim v čem. Dle printscreenů jsou to úplně stejně strukturovaný programy.
  I když zdejším čtenářům asi stačí, když něco Leviathana pwne, hned je jasný, že je to dokonalej program. :o))

 2. 2
  michaelf.ms said,

  on October 28th, 2007 at 6:19 pm

  Tonda: Já třeba nevim o tom, že by se v Thunderbirdu daly kde měnit šablony zpráv, nebo nastavovat spamovej filtr, nebo šifrovat zprávy a adresář na disku, nebo že by Tbird detekoval viry, nebo že by dokázal ověřovat uživatele podle otisku prstů (kdyby měl náhodou uživatel scanner :)), nebo že by se dal ovládat z příkazového řádku. Tohle všechno The Bat! umí, když to chceš vědět :)

 3. 3
  kivan said,

  on October 28th, 2007 at 6:28 pm

  Thunderbird má učenlivý spamový filtr, dá se u něj nastavit, zdali se posléze pošta označená jako spam má smazat či přesunout jinam atd… V tom mam Thunderbird strašně rád. Navíc Thunderbird je i v Linuxu, čímž má další plus…

  Ale tak tenhle Netopýr! může být dobrý program, to ano, ale nic v článku mě nepřesvědčilo, že by bylo lepší přejít na něj z Thunderbirdu. Navíc komentář, že je stejně nejlepší jako Miranda v poli IM – to abych na TB zůstal, poněvadž jsem více než s Mirandou spokojený s QIPem… :D

 4. 4
  Scotty said,

  on October 28th, 2007 at 8:03 pm

  Pises, ze MS Outlook 2007 je (nejenom) funkcne nejhorsi na svete. Nevim podle ceho tak soudis, protoze funkcema je to zrovna nejvybavenejsi klient… A obecne je to nejkomplexnejsi PIM co vubec je… Ze se na tvym pomalym stroji a pod Vistama, kdyz mas celkem 512 MB RAM, choval pomale, tak se neni co divit… U me ted Outlook zabira po celym dnu 21 MB, coz mi nijak nerozhaze… Navic slape krasne rychle…

 5. 5
  michaelf.ms said,

  on October 28th, 2007 at 8:35 pm

  kivan: Tenhle článek rozhodně není určen k tomu, aby přesvědčoval konzervy :) A nad tebou je komentář … a nebo, jestli nejsi tak lenivej, jdi na google a hledej “the bat cz”, tam si klikni na hlavní výhody. Leviathan to za tebe nebude obstarávat, zvlášť když ví, že už na blogování tak nějak sereš :).

  Scotty: Ale o tom jsme se přece už bavili, nemusíš to sem psát znova. Outlook 2007 je prostě kopa hnoje zabalená jako vánoční dárek.

  A tímto všechny vyzývám, vyzkoušejte The Bat!

 6. 6
  Petr said,

  on December 1st, 2007 at 8:48 pm

  V každém případě podporuji Leviathana – lepší mail klient prostě není. A navíc dnes ještě umí i antispam ! Koukněte na http://www.antispamsniper.com/thebat_plugin.html
  – nemá chybu … všecky “utlouky” i TB na něj nemají. Opravdu vyzkoušejte !!!

Leave a reply