wz


Habeas Corpus

Ξ October 22nd, 2007 | → | ∇ Osobní |

Na světě existují v současné době 3 významnější vládní zřízení a to: Totalita, Demokracie a Konstituční Monarchie.

V ideální demokracii si člověk vybere jeden ze stovek stromů na celé zahradě, potom si prohlédne ovoce, jaké ten strom nese, vybere si jeden plod, který nejvíc lahodí jeho smyslům a ten potom sní.
V ideální totalitě člověk jí takové ovoce, které jí ostatní a nezáleží na tom, zda-li mu chutná nebo ne - v zahradě roste pouze jediný strom, žádné nové zárodky stromů prostě neexistují.
V ideální konstituční monarchii je chování majoritních stromů řízeno zahradníkem a moc zkažené ovoce je ze stromů odstraněno. Plody majoritních stromů mají většinou úplně jiné plody a žádné křížení nepřipadá v úvahu. Stromy nemají takovou volnost jako v demokracii.

V reálné (pozor, pouze v české) demokracii v zahradě roste plno stromů, většina je jich však mladých, trpí nemocemi a brzy usychají - pouze tři největší stromy si pěkně rostou u kompostu, ale dávají zkažené a plesnivé plody (na pohled se nezdají). Lidé brzy přestanou takové plody jíst a nemají svoji zahradu rádi.
V reálné (korejské) totalitě člověk jí takové ovoce, které jí ostatní a nezáleží na tom, zda-li mu chutná nebo ne - v zahradě roste pár stromů, ale ten největší strom popírá právo na existenci jiných stromů, a tak je zahubí. Lidé nemají svoji zahradu rádi.
V praktické konstituční monarchii to funguje podobně jako v ideální, až na to, že zahradník si ne vždy dává záležet na ovoci.

My máme demokracii, jsme rádi?

Jistě se shodneme, že demokracie posouvá lidi dál než totalita, ale vlivem člověka se z ní stane přinejmenším stejné svinstvo. Při pohledu na chod našeho státu, na naší politickou scénu se mi dělá špatně. Lidé jsou omezováni korupcí, byrokracií, soudním systémem a policií. Žádný státní orgán nefunguje tak jak má, žádné právo se nedá brát vážně, když vidím, jak si z něj vyšší kruhy dělají legraci.
V čele státu je senilní blázen (ano, je to blázen … vizte jeho projev ke globálnímu oteplování), který je tam jenom na oko, protože nemůže prakticky nic. Předseda vlády je trotl, který pořád jen něčemu ustupuje a američanům leze do prdele. Stínový předseda je ještě větší trotl, protože nemá na práci nic jiného, než zásadně negovat všechno co řekne předseda, i kdyby třeba zrovna chválil jeho matku.
Poslanci ve sněmovně buď žerou, spí a nebo si na těch notebookách prohlíží porno, občas zmáčknou nějaké to hlasovací tlačítko (jaké - podle toho, od koho dostali větší úplatek).
Senát funguje jenom jako další zastávka vlaku, který nemůže zařadit zpátečku a je tudíž směšný a zbytečný.

Je to o lidech, temperamentu, charakteru. Na různých místech planety bude různé vládní zřízení vždycky jinak pojato (například totalita v ČR nikdy nebyla tak tvrdá, jako totalita v SSSR — Demorkacie tady, nikdy nebude tak nezkažená, jako demokracie ve Francii, v Norsku třeba … na Islandu třeba). A v čechách koncentrace hajzlů velmi citelně převyšuje evropský standard (Rusko například taky …. tomu chtějí říkat demokracie? To jsem matka Tereza …).

 

9 Responses to ' Habeas Corpus '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Habeas Corpus '.

 1. Tonda said,

  on October 22nd, 2007 at 5:49 pm

  Člověk je chytrej, lidi jsou hloupí. To jsem sice slyšel v nějakým USA filmu, ale podle mě je to velká pravda. Takže pokud jde o státní zřízení, nebál bych se zvolit nějaký, kde má jeden člověk hodně moci (ale absolutní zase ne). Jenže to potom chce extrémně chytrýho a nesebestřednýho člověka.

  Jinak je docela snadný pořád okecávat, jak je ten náš parlament a senát plnej trotlů, ale jdi si to tam zkusit.
  Já třeba nechápu, jak si může někdo stěžovat, že nějaká strana něco slíbila a pak to nedodržela. Pak ten někdo křičí, že někomu dal svůj veleváženej drahocennej jeden hlas a nezískal za to to, co očekával. To, že jsou tam další strany, který třeba hlasujou proti se už nějak zapomíná. Možná by to chtělo začít psát k volebním programům podmínku: Pokud získáme dostatečné množství hlasů! Páni politici to asi berou jako samozřejmost, ale lidi ne?, protože lidi jsou hloupí.

 2. michaelf.ms said,

  on October 22nd, 2007 at 6:22 pm

  Průměrnej člověk je hloupej - lidi jsou průměrnej člověk. Průměrnej člověk neví, co je pro jeho stát nejlepší (a tak se babky na nádraží baví o tom, jak se furt zdražuje).

  V mnohých případech je ale jednání politiků tak dementní, až to bije do očí - reforma zdravotnictví, david rath a jeho kecy, klausovo projevy, každoroční daňový reformy. To by opravdu nevymyslel ani idiot. A taky to nenese žádný pozitiva, jenom to jde čím dál víc do prdele. V anketách je skoro většina lidí proti takovejmhle věcem, ale sněmovnou to vždycky projde jako nůž máslem. To samý, americkej radar - republikáni z toho serou, 90% lidí je proti a jaká je reakce ministra obrany? Jestli nebudeme chtít radar, zavede povinnou vojenskou službu. Paroubek ani nemá vysokou školu.

  Tady se hlásí lidi o svoje zájmy, svoje práva, svůj podíl na řízení a tak jak chtějí oni. A když je těch lidí hodně a vláda na to sere, vznikne odboj … demonstrace a v posledním stádiu gerila.

  Ano, je to o lidech … ale v tomhle plesnivým prostředí nemá takovej chytrej člověk šanci dostat se na nějaký vysoký místo v politice (bude zničen mediální aférou nebo něčím podobným)

 3. Scotty said,

  on October 22nd, 2007 at 8:12 pm

  No ja jen poznamenam, ze se docela desim voleb… Sice mam cerstve moznost volit, ale ja nevim koho… CSSD se mi volit nechce, ODS by pro me nebylo dobry volit (nebudu vysvetlovat pisemne), jina strana v uvahu nepripada (pokud bych nevolil HELAX - Ostrava se bavi…). A zase vim, ze kdyz volit nepujdu, tak podporim komunisty, coz taky nechci… Zivot je boj…

 4. Tonda said,

  on October 22nd, 2007 at 11:07 pm

  Já při minulých volbách volil narychlo ODS. Bylo mi totoiž čerstvě 18 a vůbec jsem neměl v plánu tam jít. Den po mých narozeninách přišla máti, že jde volit, tak jsem šel taky. Takže jsem bezmyšlenkovitě dal ODS, protože to je pro naší nechutně bohatou, podnikatelskou rodinu nejvýhodnější. :o)
  Sranda byla, že mě ve voleb. místnosti ani neměli zapsanýho, museli si mě připsat. Po odvolení jsem navíc získal potlesk o celé přísedící komise, abych měl tu premiéru zapamatováníhodnou. :o)

  Nicméně teď mám chuť volit někoho úplně jiného než ODS x ČSSD. Už jsme se snad všichni přesvědčili, že když jsou u moci tyhle dvě strany, tak je z toho akorát průser, takže to chce dát šanci někomu novýmu.

 5. michaelf.ms said,

  on October 23rd, 2007 at 5:40 am

  Já budu volit KDU-ČSL, protože se mi zalíbil Čunek svým chováním k cikánům.

 6. mikke said,

  on October 23rd, 2007 at 10:27 pm

  lol, volit cernoprdelniky muze jen idiot…
  Pozn.: Autor tohoto komentáře porušuje pravidla 1 a 2 a je tudíž IDIOT on. Blahopřejme IDIOTovi mikkovi.

 7. mikke said,

  on October 24th, 2007 at 4:29 pm

  dekuju :)

 8. kivan said,

  on October 26th, 2007 at 7:48 pm

  Berte mě za blázna, ale souhlasím s Klausem a jeho názorem ohledně globálního oteplování… JEho teorie je podložená z vícera zdrojů, akorát se o tom nemluví. Proč? V době, kdy média masírují téma, jak se otepluje blablabla co ještě to není IN! Schválně, přečtěte si třeba http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-mach.php?itemid=1680

 9. michaelf.ms said,

  on October 27th, 2007 at 10:03 am

  To kivan: Mě osobně podobný ekologický problémy vůbec nezajímaj, jsou mi ukradený, nepálí mě. Ale klaus na konferenci o globálním oteplování přišel s projevem, kterej vlastně všechny ostatní zůčastněné poslal do prdele … JAKO ZÁSTUPCE ČESKÉ REPUBLIKY - jako její prezident a udělal nám tak světovou ostudu. Prezident si prostě některý věci NEMŮŽE dovolit z toho důvodu, že se na něj hledí jako na reprezentaci.

Leave a replyproberse

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky