wz

Vzpomeňme zítra

Ξ January 29th, 2008 | → 3 Comments | ∇ Osobní |

Vzpomeňme zítra na smutné výročí odporného Britského zločinu … na Krvavou Neděli, jež se odehrála 30. Ledna 1972 v Severoirském městě Derry (čti v městě Derry Irské provincie Ulster) či kdo chce v Doire Cholm Chille.

Thatcherová ať shnije v pekle.
Tiocfaidh ár lá!

 

Náš maturitní ples

Ξ January 26th, 2008 | → 2 Comments | ∇ Osobní |

Událost, která je po dobu studia na střední škole snad nejočekávanější událostí vůbec - to je maturitní ples. Náš proběhl 23.1.2008 ve středu od 19ti hodin v domě kultury Metropol v Českých Budějovicích.
Navzdory tomu, že jsme ples nepřipravovali tak dlouho, jak se to obvykle dělá (obvykle dva roky předem - my dva měsíce předem), si myslím, že byl naprosto perfektní a nejsem sám, kdo si to myslí.

Ve středu jsem přišel do Metropolu již asi ve tři hodiny odpoledne a potkal jsem tam velkou část naší třídy sedíc v šatně a pokuřujíc vodní dýmku. Neměli jsme totiž ještě vůbec nacvičené půlnoční překvapení a tak jsme to museli dohnat. Po nacvičení půlnočka se ještě muselo čekat na napsání informací pro moderátora a jejich vytisknutí kvůli naprosté demenci spolužáka Michalce, který o své nízké inteligenci přesvědčil mnoho lidí již v průběhu roku (hlavně mě a kesyho).
Poslední půlhodinu před zahájením jsme seděli před šatnou u neprodaných stolů a snažili jsme se vysublimovat nervozitu a trému do okolního vzduchu (s částečnou pomocí nikotinu) a pak to přišlo … 19:40.
Shromáždili jsme se před vchody do sálu a čekali, až skončí předtančení … tak se stalo za pár minut a my jsme vypochodovali předvést náš slavný nástup za podpory moderátora a jásotu publika. Při vstupu jsem byl omráčen nespočtem fotografických blesků, ale naštěstí jsem začal zase rychle vidět, takže jsem mohl zapadnout do formace. Po krátkém synchronizovaném pochodu po sále jsme se seřadili tak, aby vznikla schématická značka tranzistoru a něho jsme se pak postupně rozprchli do předem určených míst ve dvou liniích podél koberce. Po seřazení technická podpora pustila naše maturitní video (ve skutečnosti jim k tomu musel dopomoci jeden z nás), jež se líbilo nejen mně, ale také ostatním divákům a spolumaturantům … opravdu se nám povedlo.
Jakmile skončilo video, moderátor nás začal postupně volat. Já jsem šel asi pátý, takže jsem se nemusel moc stresovat … vzal jsem si šerpu od třídního, růži od prof. Šinknerové a na šampáňo od mirky jsem málem zapomněl, a taky jsem se, jako mnozí, málem zapomněl nechat vyfotit.

(pro zvětšní klikněte)
tady jsem napravo a nalevo je mimochodem spolužák a bloger Touny

(pro zvětšní klikněte)
a tady ty slavné drobáky, kterých jsem nenasbíral ani půlku skleničky

Po přípitku a po sesbírání všech drobáků měl následovat “tanec s rodiči a kantory”. První měli sóla maturanti a já můžu jenom děkovat, že to byl ploužák a ne něco, co bych stoprocentně neuměl. Šel jsem tedy tančit s mamkou a nic hrozného to nebylo. Po tanci jsem chtěl zjistit, jak jsou na tom ostatní kamarádi, tak jsem šel ven ze sálu. Cestou jsem potkal o dva ročníky mladší spolužačku Renču, které to mimořádně slušelo a které jsem slíbil, že si s ní zatančím (což mi posunkem naznačovala z dálky). U šatny jsem zjistil, že je všechno OK a že se nikdo zatím neopil ani neztrapnil.
Po dohrání skupiny XiXao’s Drums (ve které mimochodem účinkuje jeden z nejoblíbenějších učitelů na naší škole) hrál další ploužák a já jsem si šel s Renčou zatančit (a tímto jí děkuji, že mě k tomu donutila, protože se mi to nakonec líbilo).
Po tančení následoval BreakBeat, jež se mi docela líbil a Biketrieal show, kterou jsem nestihl, nýbrž jsem šel vyprovodit Renču na zastávku (nemohla se déle zdržet a bylo jí to velmi líto).
Po Renatině odchodu pro mě poklesla zábava na nižší úroveň a to taky částečně vlivem toho, že tam hodně lidí opilo (a to včetně některých maturantů - jmenovitě Švejda). Opít se během vlastního maturáku a podle mě prasárna, kterou si může dovolit udělat pouze pako největšího kalibru.
Prodávala se tombola, tančilo se dál. Ze zhora jsme sledovali Vrbu, který to rozjel jako Karel Gott a Šinknerku s jejím manželem (jež od některého z kamarádů dostal označení loser), kterým to mimořádně šlo. Kamarád Kesy se celý večer také pokoušel zatančit si s mirkou (promiňte mi, že tam to velké písmeno nedokážu a nedokážu napsat … řádně se totiž opila), což se mu nakonec povedlo.

Půlnoční překvapení proběhlo chvíli po půlnoci a na konci se trochu zvrtlo, ale to vůbec nevadí. Vzali jsme si na sebe maturitní trička (která se velmi povedla, navrhoval je Kesy) a na to dvoudílné kartony polepené bílou páskou tak, aby zobrazovaly určitou elektronickou součástku (já jsem měl rezistor). Takto oděni jsme se vypravili do sálu, kde jsme pod světlem UV lampy sestavili zapojení zesilovače, načež začal hrát “střídavý, střídavý”. Lidé tlaskali, protože to udělalo opravdu hezký efekt.
Nevím, kdo to nakonec zkazil, ale onen člověk začal mlátit svého druha kartonem do hlavy a ostatní, mysleje si, že to součást představení, se přidali :). Tak jsme se mlátili krabicema a když už se krabice rozpadli, skákali jsme do vzduchu a vykřikovali “hej! hej! hej!”. A i přesto se to lidem líbilo.

Po půlnočku byla diskotéka. A Já tímto proklínám všechny ty lidi, kteří se starali o pozvání dívek ze školy až do desátého kolene! Protože zapomněli pozvat Verču … To se dělá? (A zakazuji vám se o tom předemnou jen zmiňovat, nebo psát k tomu komentář :) )

S naším maturákem, a s tím pěkným pocitem si už do konce života budu spojovat písničku An Angel od Kelly Family, která hrála jako ploužák během diskotéky.
Když jsem odcházeli, Happy a já jsme ještě navštívili prof. Šinknerovou, která tvrdila, že nám to dá na angličtině pěkně sežrat, protože pro ní nikdo nepřišel k tanci. Už bylo na čase šinky, už bylo na čase :) .

A tímto se loučím … fotky doplním, až přijdou.

 

Learning Irish konečně dorazila!

Ξ January 14th, 2008 | → 3 Comments | ∇ Osobní |

Psalo se 5. sprna roku 2007, když jsem si usmyslel, že se chci učit Irsky (vlastně jsem to strukturovaně odvodil :)). Od onoho dne proteklo v Jordánu mnoho vody a mnoho lidí se dnešního dne již nedožilo. Mnoho lidí neveřilo, že mi touha učit se Irsky vydrží a musím přiznat, že i já sám jsem o tom ze začátku pochyboval.
Čím více jsem se ale o Irsku dovídal, tím více jsem ho obdivoval - kulturu, tradice, muziku, krajinu, podnebí, historii, temperament … a jazyk.

Jenže nebyly zdroje a když nějaké byly, nebyly dostatečně dobré - chybělo jim audio, s jehož pomocí bych si mohl osvojit velice velice velice velice složitou výslovnost. Chtělo to papírovou učebnici, a tak jsem začal hledat. Brzy jsem zjistil, že učebnice Irštiny není jedna, nýbrž je jich asi pět a to ještě v různých inovovaných vydáních a jsou běžně dostupné v Britských, Irských, Italských, Amerických, Francouzských a Nizozemských knihkupectvích (v hojných počtech - to jest přičítáno narůstajícímu zájmu lidí mimo Irsko o tento jazyk), ale v českých nikdy neležel a nikdy zřejmě ležet nebude ani jeden výtisk jediné z nich.
Taková učebnice není vůbec laciná záležitost, ale mně na tom nezáleželo (vlastně záleželo, když jsem neměl peníze), protože jsem jí za každou cenu chtěl. Studoval jsem recenze a ohlasy čtenářů, kteří se víceméně shodli na tom, že Learning Irish od M. Ó Siadhaila je výborná a lze se s ní naučit jazyku velmi obstojně.

Když jsem byl rozhodnut, kterou učebnici, musel jsem se rozhodnout který obchod. Konkurenti byli smradlavý německý eBay, smradlavý americký eBay a Irský obchůdek litriocht.com -> hádejte, co jsem si vybral :).
Litríocht.com (mimochodem nacházející se v Trá Lí, hrabství Kerry) nabízel boxed verzi s čtyřmi CD, které jsem prostě nemohl odolat a tak jsem napsal na informace, kolik mě taková sranda bude stát. Odpověděla mi jistá Caitlín, jíž jsem velmi vděčný, že mi pomáhala od začátku až do konce, protože to byla moje první mezinárodní objednávka a já jsem nevědel kudy kam. Vyměnil jsem si s ní všehovšudy přes deset emailů a nebýt její ochoty, nikdy bych asi knížku neměl :).

Dále chci také poděkovat spolužáku mikkovi, který mi poradil, jak vyplňovat formulář mezinárodní bezhotovostní platby a také chci poděkovat České Spořitelně, za její službu “Přeshraniční převod v EUR”, díky níž byla celá sranda velmi laciná.

Tím bych skončil s děkováním a pokračoval bych dál :). Ve čtvrtek se mi konečně podařilo odeslat formulář na platbu přes internetbanking a ještě večer jsem dostal od Caitlín mail, že odeslala můj balík. Trochu jsem se o víkendu strachoval, že by nemusel dojít, protože jsem jako město omylem uvedl České Budějovice místo Borovany, ale balík přeci jen došel a to nečekaně rychle - rychleji, než mnohé lokální objednávky -> došel totiž dnes :). Z County Kerry do Trocnova jde balík rychleji, než ze skladu Czechcomputeru do Trocnova :)

Celková cena, kterou jsem zaplatil + všechny poplatky kolem jest 49EUR + 220Kč za bankovní převod.

Balík :) ::
balík
Irish Post
zpáteční adresa

Box :) ::
předek boxu
zadek boxu

A otevřenej box :) ::
otevřenej box
znova otevřenej box

Paráda ne? :)

 

Konečně nový typ spamu!

Ξ January 12th, 2008 | → 0 Comments | ∇ Osobní |

GMail.
GMail je parádní freemailová služba googlu, na kterou nedám dopustit. 6,3GB pro zprávy a přílohy, vynikající spamový filtr a šifrování při přístupu z mailového klienta. Ten vynikající spamový filtr ale jednou za čas selže a jako spam označí i běžnou korespondenci, proto je nutno ho minimálně jednou týdně kontrolovat. Každý den tam přibyde dvacet až třicet zpráv, které doposud nabízely pouze jeden jediný typ produktů v různých variacích - totiž “d**k enlargem*nt pil*s”.
Ale dnes přišel zcela nový a zajímavý spam :). Posuďte sami:

Hello, Ulrich

We are two different people who live into different countries,but we live into one Earth. And we have all chances to meet each other. You can buy a ticket to Ukraine and to fly to me, if you want.
I am woman who wants to love and to take care of her soul mate.
I will be devoted wife and mother.
You can’t imagine how my heart misses tender feelings, romantic compliments.
I can give everything in order to meet my love.
You can take my heart here –LINK–

Looking forward to hear from you soon

July P

Ukrajinskou nevěstu mi teda ještě nenabízeli a ještě k tomu si myslí, že jsem Ulrich von Lichtenstein :).
Osobně proti Ukrajincům a Rusům nemám absolutně nic (třeba proti Mile Jovovich :)), já jsem taky z jedný čtvrtiny Ukrajinec a z jedný čtvrtiny Rus.

Další věc, je rozhodně taky nový typ spamu a teď se na mě nezlobte, že budu třeba arogantní, ale já to tak prostě cítím.
Jednou kdysi dávno jsem psal článek na tounyho blogu o tom, jak se jednoduše nabourat do nezabezpečeného počítače. Psalo mi hodně lidí, abych jim něco dovysvětlil nebo vysvětlil a všem jsem pomohl, protože byli celkem dobří v oboru a uměli česky. Včera mi ale jeden člověk napsal tohle:

Bobry den potreboval bych se vas na neco zeptat!Moc rad bych se chtel nekomu nabourat do pc!ALe nejak opoprad nevim jak dostat ten config
do ciziho pc a jak ho tam dostat a pak jak se pripojit pomocte pls mam i skype –NICKNAME–

Ten mail mě rozzlobil a docela hodně, takže jsem jeho pistateli odepsal něco o tom, že není hoden obsluhovat ani elektronickou mikrovlnku natož chtít se někomu nabourat do počítače.
Poslat někomu, od kohož něco chcete, mail, který neobsahuje žádné oslovení, žádný pozdrav, žádnou interpunkci, žádnou diakritiku a enormní množství překlepů je vrcholná nevychovanost.
Já považuju e-mail za nejvyšší formu internetové komunikace a tudíž by e-mailová zpráva měla obsahovat určité neměnné prvky, jako má běžný dopis. Schopnost psát gramaticky správně v rodném jazyce taktéž vypovídá o úrovni člověka.

 

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky