wz

Co je nového?

Ξ November 24th, 2007 | → 6 Comments | ∇ Osobní |

Je 24. listopadu, měsíc před Vánocema. Už dlouho jsem neměl žádnou inspiraci ke článku, tak aspoň využiji toho, že to tady má fungovat také jako internetový deník a něco napíšu.

Největší novinka je to, že jsem se asi před týdnem začal učit hrát na akustickou kytaru. Vždycky jsem se chtěl učit hrát na nějaký hudební nástroj, ale nikdy jsem si na to nevzpomněl … zůstalo to uložené v nejspodnější paměti. Až jednou přišel Vráťa a řekl, že už nehulí a aby vyplnil ty večerní chvíle, které dřív trávil hulením, začal hrát na kytaru. A to ve mně vyvolalo okamžitou reakci - vzpomněl jsem si, že má táta doma kytaru a že jsem vždycky chtěl na něco hrát. Vytáhnul jsem mobil a zapsal jsem si do úkolů “kytara”. Kytara byla doma schovaná a ukrytá před zraky lidí, měla popraskané a rezavé struny - nikdo na ní dlouho nehrál.
Tak jsem jí vytáhnul a oprášil. Další den ve škole jsem se pak radil s kesym (který hraje na kytaru dva roky, nyní na elektrickou), jaké mám kouit struny … ještě ten den se mnou šla docela velká skupinka kamarádů koupit struny do MELODIE pod Černou Věží. Byly to kovové SIRIUS 0.0095. Doma jsem poprosil tátu, aby mi ty struny natáhnul a kytaru naladil. Od sestry jsem si vzal “Praktickou příručku pro kytaristy by Josef Kotík” a začal jsem se učit akordy.
Ze začátku mi to vůbec nešlo … bříškama prstů jsem se vždy dotýkal jiných strun, které pak nehrály, nebo jsem některou strunu chytil moc nahoře a pak “bzučela” (termín bzučení jsem sám vymyslel :)). Bolely mě prsty, takže jsem mohl hrát jenom chvíli a pak už to prostě nešlo a taky jsem neměl žádné trsátko, takže jsem měl značně sedřený nehet na pravém prostředníku, který jsem místo něj používal.
Tak jsem si šel koupit do MELODIE na sadech koupit trsátka … koupil jsem si hned tři, abych zjistil, které mi bude nejvíce vyhovovat. Byly to trsátka Dunlop TORTEX 0.88 a 0.60 a Dunlop nylon 0.80 …. s 0.60 teď hraju.
Prsty už mě nebolí … polepili jste si někdy bříška prstů vteřinovým lepidlem? Tak takhle přesně to teď cítím :).
Kytara mě chytla tolik, že jsem nechal i cska.

Ačkoliv je měsíc před Vánocema, nemám koupený ani jeden vánoční dárek, přestože je nutně potřebuju nakoupit co nejdřív, abych mohl zrevidovat finance a zjistit, jestli si můžu konečně objednat kýžený balíček z Dublinu (btw víte, že poangličtění Baile Átha Cliath - Dublin, je vlastně také Irského původu? Slovo Dublin vzniklo z Irského “Dubh Linn”, v překladu černá louže).

Předevčírem (nejspíš …) jsem diskutoval na spolužácích s jistým spolužákem Streetem, který je NÁHODOU velice podobný Rudolfovi. Vyvolalo to tak mocnou diskuzi, že padl rekord v návštěvnosti spolužáků (7 lidí najednou) a příspěvky tam “přibývaly jak houby po dešti” (citace Tomáše Pavlíčka).

To je asi tak všechno :) Tak se zatím loučím a doufám, že budu mít co nejdřív nějakou inspiraci k článku (ztráta insipirace je v těchto dnech velmi rozšířený jev).

 

Psychologické rozpitvání Rudolfa

Ξ November 6th, 2007 | → 8 Comments | ∇ Filozofie |

Nejprve bych čtenáře “nakrmil” nutnými teoretickými znalostmi, které jsem mimochodem takto sám definoval:

Tvrdohlavost je stav mysli, kdy člověk určitou myšlenku povýší do nadřazené pozice, ve kterém není schopen tuto myšlenku jednoduše zavrhnout, ani degradovat do pozice normální mylšenky. Jakýkoliv jednoduchý podložený útok na tuto myšlenku je pasivně odražen. Míra tvrdohlavosti je - jak složitý a jak dlouhý podložený útok na myšlenku dokáže člověk pasivně odrážet (pasivně odrážet - zavrhovat protiargument bez jakéhokoliv prozkoumání argumentu či pochybností o pravdivosti, logičnosti nebo nadřazenosti myšlenky v nadřazené pozici.)
Tvrdohlavost je často velmi různorodě aplikována na různé oblasti myšlení.
Člověk Citově Labilní velice často přechází z jedné nálady do druhé a vnímá emoční podněty mnohonásobně silněji, než běžný člověk a následně se projevuje odpovídajícím projevem.
Duchovní Prázdnota je stav mysli, kdy člověk nemá vyjasněn pohled na život, pohled na svět, pohled na duchovno, smysl života, způsob života, definování dobra a zla. Tímto stavem projde jednou každý člověk - Někdo v útlém věku, někdo v pubertě, někdo v osmnácti, někdo v dospělosti, někdo ve stáří a někdo také po smrti (ano, po smrti :)). Když se člověk vyskytuje v tomto stavu, je náchylný na jakékoliv věci, které dokáží tuto prázdnotu naplnit - náboženství, sekty, realismus a mnohé kombinované filozofie. Hodně lidí nepostřehne, že něčím podobným (naplněním) prošli. Věk, kdy tímto člověk projde je závislý na vývoji mysli (ducha). Tímto stavem se občas dá projít vícekrát za život (například, pokud se vám zbortí všechny priority a dotknete se dna.)

A teď je na čase, abychom si vytvořili pokusný subjekt jménem třeba Rudolf (Tato osoba nemá nic společného s žádnou žijící osobou, pokud ano, jedná se pouze o náhodu. Také se zkuste zamyslet nad tím, jaký je skutečný účel této věty.).
Rudolf je běžný člověk, jako my všichni a také se nějak projevuje, jako my všichni. Ale Rudolf má tu smůlu, že zrovna jeho jsem si vybral k psychologickému pitvání, takže si ho teď pěkně rozpitváme :).

Rudolf je například velice tvrdohlavý co se týče hudby - poslouchá Reggae, pouze Reggae a nic jiného. On nejenže nic jiného než Reggae neposlouchá, on veřejně označuje všechny ostatní styly hudby za špatné. Ne, že by řekl, že se mu nelíbí - on je označí za špatné a prostě tomu věří. Vzniká mu tedy v hlavě jakási dvojitá barikáda - Reggae JE NEJLEPŠÍ, všechno ostatní JE ŠPATNÉ. Nadřazená myšlenka, že Reggae je nejlepší je tedy ještě jištěna další myšlenkou, která zavrhuje ostatní styly hudby - pozice nadřazené myšlenky je tímto zpevněna. Když jsme si tento jev tak hezky popsali, poďme mu dát nejaký honosný vědecký název :), co třeba: DRFSW: dissent-repression forced self-will (stejně by šlo třeba dissent-denial fsw, dám však přednost slovíčku potlačení před slovem zamítnutí).
U Rudolfa jsme tedy diagnostikovali DRFSW v oblasti hudby, což dost svědčí o jeho nevelkém duchovním vývoji, protože, jak jistě tušíte DRFSW v této oblasti není zrovna častá. Dalším pozorováním Rudolfa jsme zjistili, že tvrdohlavost není přítomna pouze v této oblasti, ale také v oblasti životního stylu, kde je kombinována s mnohem zajímavější věcí, o které si nyní povíme.

Spousta lidí má nějaký vzor. Rudolf má také vzor - frontmana kapely, která hraje Reggae (říkejme mu třeba Morbo - znáte z futuramy? :)). Morbo žije životním stylem klasického člena Reggae kapely (zde mi odpusťte, pravděpodobně žádný podobný životní styl neexistuje - chci zde poukázat na souvislost hudby s životním stylem, jako třeba Punk.) vytříbeného špatkou individuálního ducha. Rudolf Morba přímo zbožňuje a dokonce o něm mnohdy hovoří jako o Bohu a setkání s ním označuje za nejlepší dny jeho života. Rudolf žije stylem Reggaeisty a uznává vše, co uznává Morbo. Z těchto nových informací lze vyvodit dvě nové diagnózy:
1. Citová Labilita - Emotional Lability - EL
2. Duchovní prázdnota - Mind Emptiness Compensation - MEC - a z toho vyplývající snaha nalézt cokoliv, co by tuto naplnilo.
Proč EL? Citová labilita se projevila (není poprvé a málo výrazně - nebojte, ještě se projeví) přehnanými kladnými pocity při setkání s Morbem.
Proč MEC? Normální člověk, který má uspořádané věci v hlavě a má duchovně jasno, nepřijme člověka stejné či nižší úrovně (Morbo inteligencí ani charakterem neoplývá) jako vzor prakticky úplně ve všem.
Máme tedy další diagnózu - EL a špatně se vyvíjející MEC. Nezapomeněme také, že na jeho přilnutí k Morbovi se vztahuje také jednoduché SW - Self-Will - Tvrdohlavost (Morbo je nejlepší, ostatní lidé nejsou lepší - ale také nejsou špatní).

Dalším pozorováním Rudolfa se dozvídáme velmi zajímavou věc - ve společnosti lidí (jeho kolegů ze zaměstnání) se chová jako vzorný zaměstnanec a snaží se vytvořit si image vyrovnaného člověka - nedává znát naprosto žádné emoce - kolegové u Rudolfa nikdy neviděli smích, nebo zoufalství - pokaždé má pokrovou tvář. Když ale není obklopen lidmi, vyznačuje se značnou agresivitou a silnými zápornými citovými projevy. Zde máme další důkaz pro Citovou labilitu - EL a klidně k ní můžeme přidat slovo velmi silná. Velmi silná EL.

Postupně dojdeme k tomu, že k popisu jeho chování stačí námi zjištěné diagnózy, můžeme tedy vytvořit kompletní diagnózu.
Rudlof je člověk, který má sklony k SW a má vypěstovanou DRFSW v oblasti muziky a silnou SW s oblasti životního stylu. Prošel MEC, které se naneštěstí vyvinulo špatně - vyvinulo se tak, že podtrhlo jeho už tak značně velké psychické poruchy a Rudolf se vydal na cestu, kde je bude stále prohlubovat. Dále trpí velmi silnou EL, takže každý vztah bude pro něj vše a každá ztráta bude pro něj kritická. Jsou u něj časté skokové změny nálady. Tyto vlastnosti dohromady můžou vyústit v sociopatické chování a agresivitu. Pokud se nějak dovede oprostit od svých ideálů a znovu najít sám sebe, může být zachráněn a žít šťastný život. Na každém problému se dá pracovat.

 

Česká Ultrapravice Zakládá Národní Gardu

Ξ November 4th, 2007 | → 3 Comments | ∇ Neosobní |

Ano, je to tady … a mnohem mnohem dříve, než jsem si myslel. Jistě si pamatujete na můj článek “Habeas Corpus”, ve kterém jsem zmiňoval prohnilost vlády a neschopnost soudů a policie.

iDnes (link):

Národní strana oznámila založení Národní gardy 28. října na výročí české státnosti. Činnost má zahájit už příští rok, u příležitosti devadesátého výročí vzniku československého státu by měla proběhnout slavnostní přísaha členů. Do jejich čela se postaví Michal Kubík.
Národní strana pro vznik gardy uvádí tři hlavní důvody: neschopnost policie zajistit občanům klid, pořádek a bezpečí, dále rozhodnutí ministerstva obrany zrušit vojenské záchranné prapory, které byly nasazovány například při živelních pohromách, a strach z chování menšin a imigrantů.

Národní Strana tedy založila tuto polovojenskou skupinu jako reakci na neschopnost státu řešit problémy. Pokud bude tato skupina úspěšná a získá větší počet členů, bude to zcela jistě znamenat jedinou věc - stát nefunguje tak, jak má.

Podporuji vznik Národní Gardy, nebo jsem znepokojen?
Podporuji a znepokojen nejsem.

 

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky