wz

Když se objeví slunce, zmizí hvězdy. Aneb třeťák

Ξ June 23rd, 2007 | → 1 Comments | ∇ Uncategorized |

According to čistka 12.4.2008: Nemám to srdce tento článek mazat, ale berte na vědomí, že je neskutečně MIMO OBRAZ. A když říkám neskutečně, tak myslím neskutečně. Nejsem to já.

Aneb jak jsem přežil třetí ročník střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích.

Nejprve tedy po osobní stránce:

Je nutno říci, že třetí ročník mě změnil tak hodně a za tak krátkou dobu. Kdybych udělal nějaký myšlený systém ranků, tak na začátku třeťáku jsem byl na levelu 9 a nyní jsem na levelu 29 z celkových 100. 9 levelů za 17 let a 20 levelů za jeden rok :)

Kdo jsem byl na začátku třeťáku? Kdo jsem byl? Nikdo. Můj status nabýval záporných a nechutně skromných a konzervativních hodnot (které jsou mi nyní u jiných lidí pro smích). Za jeden ze základních hybných faktorů musím udat fakt, že jsem seděl v lavici v zadu, obklopen jednou částí naší rozervané třídy. Tudíž jsem nemusel dávat takový pozor na učitele a mohl jsem se aktivně věnovat okolí. A v tomto ‘okolí’ to tenkrát aktivně žilo Marihuanou, čemuž jsem nemohl dále odolávat a tak se stalo, že jsem pár měsíců hulil. A to byl další hybný faktor … je to tak, těch pár měsíců hulení mi neskutečně rozšířilo pohled na svět.

Současně jsem taky velmi často navštěvoval hospody a to jak v odpoledních hodinách, tak v nočních hodinách. Tato “sociální transformace” byla a je na úkor disciplíny a učení. Svoboda se mi stávala neochvějnou a nedotknutelnou hodnotou. No a jak si mikke našel Hanku a přestal s hulením, přestal jsem taky. Přestal jsem a v tu chvíli jsem byl náchylný nechat se něčím strhnout a zfanatizovat, něčím naplnit ten prostor, který se mi otevřel. Díkybohu za to, že zrovna někdy v tu dobu přišel kivan se svojí zmínkou o Satanismu - já si ten den stáhnul LaVeyovu Satanskou Bibli a několikrát jsem jí přečetl. Tato krásná a neskutečně pravdivá filozofie - Satanismus, zaplnila ono místo a dokonce jej ještě rozšířila. A tak ve mě Satanismus měsíce rostl a rostl … až vyrostl, jak vím že vyrostl? Moje názory na satanismus a jeho výklad se bez předchozí přípravy naprosto přesně schodovaly s názory *nebudu_jmenovat_koho*, kdož je uznávaný satanista. Tím, že jsem k těmto shodným myšlenkám došel sám a to pouze na základě satanské bible a podkladů na pchčšcs mě utvrdilo, že adaptace satanismu v mé mysli je dokončena a to stoprocentně správně.

V následujících měsících se mi začalo zvyšovat sebevědomí, ctižádost a ego na velmi vysoké hodnoty a začal jsem si sám sebe velmi vážit a zároveň jsem respektoval ostatní, kteří byli mého respektu hodni. To mělo za následek, že jsem začal určitými lidmi pohrdat. Jak jsem četl více a více filozofických publikací, začala mě více a více zajímat psychologie (ke konci roku jsem prováděl takový menší experiment s živou osobou a zjistil jsem, že síla psychologie je neskutečně mocná, takže bych se jí chtěl zabývat i nadále).

Po delší etapě přišel (zatím) poslední hybný faktor … kykynka :). O tom vám pro změnu nic neřeknu.

A teď … voila, je tu leviathan na levelu 29 :D (ne že si ze mě budete dělat srandu s těma levelama, hlavně kesy :) )

Nyní bych se na třeťák podíval po stránce školy a lidí:

Můžu s klidem říct, že se v E3A sešla parádní banda lidí. Na začátku byla rozdělená a nechtěla difundovat, panovala neutralita. A myslím že já mám jeden z majoritních podílů na tom, že k difuzi došlo … tedy ehm, hospodskou metodou :)

K Předmětům bych řekl asi takhle … bylo jich hodně, byly nudné, byly zbytečné, byly složité … až na Angličtinu, kterou mám rád. Obecně můžu říct, že SPŠ SE je špatná škola, zklamala mě a v žádném případě obor ELEKTROTECHNIKA nedoporučuji naprosto nikomu.

Třetí ročník tedy už neoficiálně skončil a my se můžeme s chutí těšit na čtvrťák, HURÁ!!! Jsme ve čtvrťáku! Jóóó! Héééj! … eh, promiňte :)

 

H.P. Lovecraft: Volání Cthulhu

Ξ June 16th, 2007 | → 3 Comments | ∇ Uncategorized |

Není satanisty, který by neznal Howarda Phillipse Lovecrafta a jeho povídky a mýty, obzvláště pak jednu z nich, a to Call of Cthulhu (Volání Cthulhu). Já sám jsem jí četl a těch několik hodin jsem strávil doslova přilepen k mému LCD panelu. Po přečtení jsem se zamýšlel, jestli je možné, aby vzhledem k velikosti vesmíru měla právě Země tak rozvinutou Gaiu, rozvinuté duševní sféry a byla široko daleko jediná živá planeta.

No každopádně proč vám to píšu … sám jsem udělal PDF verzi této povídky a chci, abyste si jí přečetli také:
http://leviathan.xf.cz/filez/hpl_vc.pdf

Kdyžtak mi potom napište do komentářů názor (teda jestli nejste čajíčci a budete to číst :))

 

Demokracie v ČR

Ξ June 13th, 2007 | → 4 Comments | ∇ Uncategorized |

Čistka 12.4.2008

 

Cestopis z Itálie

Ξ June 11th, 2007 | → 12 Comments | ∇ Uncategorized |

Článek budu psát češtinou normy Transitional, protože norma Strict (spisovná čeština) vypadá někdy opravdu dost divně … hlavně ode mě.

Jak už jistě všichni víte, tento týden jsem byl s rodinou na poznávacím zájezdu v Itálii - a jelikož se mi opravdu líbil, napíšu vám takový menší cestopis doprovázený fotografiemi. Na cestě jsme měli celkem 4 fotoaparáty, z toho 3 digitální a 1 analogový.

(more…)

 

Windows Vista SUX

Ξ June 4th, 2007 | → 5 Comments | ∇ Uncategorized |

Ano.
Tuto větu si s klidem mohu dovolit říci, po zhruba půročním používání tohoto odpadku. Microsoft se vážně předvedl, když nám předložil systém, který nám každý den neustále připomíná, že máme IQ šimpanze a potřebujeme vodit za ručičku.

Vskutku jsem si ze začátku myslel, že by Visty mohly být slušný systém … dokonce jsem si bláhově myslel, že Visty jsou lepší než zlaté WinDose Axe Pee. Ale tvrdě jsem narazil. Napíšu vám některé z majoritních nedostatků, zbytečností a ubohých nesmyslných kravin, které jsou do Vist integrovány a brány jako převratná novinka:

Neskutečně zatěžují procesor a nemají pro to důvod:
Já chápu, že Visty jsou nový systém … ale nechápu co přesně žere ten výkon - stabilně bez zatížení žraly z mého procesoru 5% (a to prosím neběželo vůbec nic … povypínal jsem i ty visťácký sračky jako Defender a i jsem vypnul Aero.). Potom je skutečně krása, když posloucháte nahrávku ve FLACu (stačí i OGG nad 300kilobit) a každé dvě sekundy uslyšíte “prask” … to byste se nejraději zvedli a šli nakopal Steva Balmera doprdele (odpusťe mi tu hrubost). Myslím, že spoustě lidí připadá Sempron dvaapůlka jako normální procesor … So do I. Ne … prostě Microsoft si myslí, že si kvůli němu všichni koupíme DualCore … NASRAT!

Neskutečně žerou paměť a nemají pro to důvod
Celej Desktop Window Manager (Aero a jiný kraviny) žere něco kolem 16ti mega fyzický paměti, další prográmky dají sotva stovku a přitom je aktivně využitých 70% z 512MB!!! Tak to si jako jen tak ze srandy allokují paměť? No není se čemu divit, jsou to přece Visty … supermoderní operační systém budoucnosti.

Považují mě za idiota
“Vážený uživateli, chystáte se spustit program Hledání Min. Pro potlačení potenciální hrozby windows zablokuje příchozí komunikace ze sítě internet, zašifruje obsah disku, uzavře celou místnost dvoucentimetrovým titanovým pláštěm. Přesto se vás ptáme … jste si opravdu jistý … opravdu, ale opravdu … dal byste ruku do ohně za to že chcete tento nebezpečný strašlivý neprověřený, digitálně nepodepsaný podezřelý zlý a špatný program spustit? Zeptám se vás pro jistotu ještě desetkrát” , následně “tento program není s touto verzí systému kompatibilní, prosíme obraťte se na dodavatele popřípadě výrobce”, následně “chcete tento program přidat do menu Rychlé Spuštění”, následně “Windows se zotavuje z kritické chyby, prosím přečtěte si stránku 6564865468 v nápovědě číslo 65458, abyste věděl jak se zachoval. Má vám systém Windows uvařit kávu? Jste si jistý že to opravdu chcete? Uvědomujete si následky? Opravdu? Fakt? Jste o tom skálopevně přesvědčen?”

Pořád mi cpou, že všechno co dělám je nebezpečné
Dokonce mi ani nedovolí spustit WinRAR, beztoho aby vyhodil dvě stupidní hlášky “Máte souhlas administrátora?” a “Opravdu máte souhlas administrátora?”.

Postrádají OpenGL a EAX
Člověk si řekne … k čemu je mi nějaký opengl, ale když potom hraje hru 10fps, grafika jak v komixu a z reproduktorů se dere “kchkchckckhckhckhckhkchkchkckhžýčřáč”, pochopí.

Automaticky degraduje vaší grafickou kartu na o třídu nižší
Ano je to tak … když jsem hrál, připadalo mi, že mám v kompu ATI Rage místo nVFX5200.

Stabilní jako skála
Ano, jsou stabilní … taky není nic co by na nich mohlo spadnout, protože z většinou nepohodlných programů jsou “nekompatibilní”.

Postrádají fullscreenovou emulaci 16tibitu.
cmd.exe opravdu nedostanete do fullscreen režimu, ani kdybyste se stavěli na hlavu.

Našel bych ještě hodně chyb, ale to bych tady vypisoval do vánoc … ALE … překvapivě mají Visty tři věci, které jsem na nich naprosto miloval:

Ctrl+Alt+Del->Lock This Computer
Zamkne váš počítač a nechá všechno naplo běžet.

Při návratu na vyšší úrověň
je v seznamu složek přesně tam, odkud jste přišel, takže nemusíte jak debil posunovat a posunovat a posnovat.

Microsoft Windows Media Player 11
Je opravdu úžasný přehrávač filmů a DVDček. Z počátku jsem na Vistách používal osvědčený PowerDVD, ale postupně jsem si všimnul že WMP11 je opravdu lepší … mnohem lepší kvalitou obrazu. Tak mě nadchl, že jsem si ho nechal i do XPček …

Tak … Microsofti … na Nějakou Viennu vám kašlu. Dokud mě nepřestanete považovat za debila, nebudu používat nic jiného než ještě relativně dobrý Axe Pee … vlastně si na ně nemůžu moc stěžovat … je to teď jako ze studený sprchy do vyhrátého bazénu.

—-

Blog v následujícím týdnu jistě zaznamená velmi malou návštěvnost, protože třída bude na turisťáku a já budu v Itálli. Hned ja kse vrátím, napíšu článek. Zatím Au Revoir :)

 

Counter Strike: Source

Ξ June 2nd, 2007 | → 2 Comments | ∇ Uncategorized |

Čistka 12.4.2008

 

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky