wz

Lokomotiva 363

Ξ May 26th, 2007 | → 8 Comments | ∇ Uncategorized |

Jak už jistě mnozí z vás jistě vědí (a ti, kteří to nevědí, mají to přinejmenším tušit:)), elitní část naší třídy E3A má v těchto dnech povinnou praxi v DEPU KOLEJOVÝCH VOZIDEL České Budějovice. A že je to zábavná praxe! Je nás tam banda, tak máme čas na různý hovadiny … ale práce je tam taky. O tom ale mluvit nechci.

Součástí naší praxe je i jízda lokomotivou do vzdálenějšího města v ČR - jízda je nepovinná (ano, existují i tací n00bové, kteří tuto jízdu odmítají). Já jsem jel ve středu do Prahy (jako druhý z celého počtu asi 30ti lidí) rychlíkem, který byl tažen lokomotivou 363:

Určitě jí všichni znáte, je to jedna z takových těch lepších, rychlejších a luxusnějších lokomotiv ČD, které se říká “eso” a nebo prostě “modrá”. Já jsem měl to štěstí, že jsem jel s dobrým strojvedoucím, který měl náladu mi všechno vysvětlovat - co znamená tamto návěstí a k čemu je tohle a tamto :). Naučil mě hodně věcí o dráze, o lokomotivách i o drážní ekonomice … opravdu mě bavilo ho poslouchat a jsem mu vděčný, že mi to všechno říkal.

Vyprávěl taky, že jednou rozmetal Citroena na jednom přejezdu a nebo že jel s některým typem mašiny 270 km/h, nebo podobné zajímavé příběhy ze života na dráze. Sedm a půl hodiny jsem jenom seděl vedle strojvedoucího na pohodlné odpružené židli a povídal jsem si, nebo jsem pozoroval údaje na měřidlech a nebo jsem se prostě jenom díval z okna (je to moc hezký pocit - koukat se skrz čelní sklo lokomotivy), ale vůbec jsem se nenudil. Naopak se mi to všechno strašně líbilo a hltal jsem informace o lokomotivách a o dráze.

V Praze jsme se otočili, nasvačili, napili, nabrali jsme lidi a jeli jsme zpátky do Budějovic … teda vlastně do Tábora, protože cestou zpátky byla výluka z Tábora do Veselí n. Luž. Z Veselí jsme jeli zase 363jkou.

Teď bych vám rád řekl něco o lokomotivě samotné :)
Váží 88 tun a pohání jí stejnosměrný sériový trakční motor, regulace otáček je prováděna pomocí tyristorů (tyristorová pulzní regulace). Maximální tažná síla je 300 kN (kilo Newtonů)!!! Dovedete si to představit?
Lokomotiva je dvousystémová, na stejnosměr 3kV nebo na střídavinu 25kV 50Hz (postrádá diesel, takže do depa jede na setrvačnost, nebo jí tam dotlačí menší mašina)

Teď jsem si uvědomil, že jsem vám zapomněl říct důležitou věc … totiž v republice se používají oba dva systémy - stejnosměr i střídavina - V Jižních Čechách je to střídavina (nízké ztráty, snadná regulace) 25kV a v okolí Prahy je to stejnosměr 3kV (nevím, jak je to jinde). A někde mezi, jak je přechod mezi soustavami, strojvedoucí sundá pantografy, přepne ve vlaku soustavu a na nové troleji zase pantografy nasadí (363jka si sama očuchá soustavu, takže strojvedoucí ví na čem je:)). Pantografy se musí sundavat, i když se mění jenom zdroj napětí (je to totiž pokaždý jiná fáze a kdyby je nesundal, zkratoval by fáze a udělalo by to dobrej bordel v rozvaděčích) nebo v místech, kde si bere trolej proud z nadřazené trojfázové soustavy. Pro sundání pantografů je odpovídající návěstí (čára složená ze čtyř teček vertikálně nebo horizontálně).

No a jak jsem teď v sobotu doma, tak se mi nějak zastesklo :) a pořídil jsem si Trainz Railroad Simulator 2006, kde jsem 363jku našel, tak jsem si jezdil sám :)

V pokračování článku je obrázek z TRS2006 303jky i interiéru … popíšu vám co jaký ovládací prvek dělá, to si nenechte ujít! :)

(more…)

 

Miranda IM

Ξ May 25th, 2007 | → 8 Comments | ∇ Uncategorized |

Jak jistě všichni určitě víte, protokol ICQ je nehorázný šunt, stejně jako oficiální dodávaný klient icq5.1(teď už 6). Je to šunt, ale přesto ho v ČR používá valná většina lidí ( trollská nákaza :) ). Používá ho také 100% mých kamarádů, kamarádek a známých - to je důvod, proč nemůžu změnit protokol.

Protokol ICQ byl ale analyzován a díky tomu mohl vzniknout nejlepší ICQ klient všech dob - Miranda IM - klient, se kterým je potěšení pracovat.

Nabízí neskutečné množství funkcí, které s ICQ přímo souvisejí a velmi usnadňují a zpříjemňují práci svému uživateli. Neobsahuje žádné stupidní reklamy a obtěžující pop-upy, nezabírá kvanta paměti, nevypadá jako ubohý pokus o komunikačního klienta. Dokáže doslova vyždímat z protokolu ICQ všechny možné praktické informace a přednést vám je na zlatém podnosu. Já sám používám Mirandu již několik let a za celou tu dobu mě nikdy nezklamala, nikdy jsem nechtěl používat nic jiného - neměl jsem důvod.

Pro Mirandu existují stovky pluginů, díky nimž můžete komunikačního klienta rozšířit například o RSS čtečku, rozesílač SMSek do všech sítí, nebo jednoduchý webový server.

Miranda je taky vysoce skinovatelná, takže každý si může sehnat vzhled podle vlastního vkusu. Na předchozím obrázku je například vidět funkce velice užitečného pluginu Who Is Reading My Status Message, který vás takovýmto pop-upem upozorní, když si někdo přečte váš status. Ty čtyři lidi co tam vidíte to nedělají záměrně, ale používají také mirandu, která jim automaticky zjistí můj status, když si ho změním. Další povedená funkce je upozornění pop-upem, když vám někdo začne psát … prostě vám vykoukne “Ten a ten píše zprávu”, a vy mu můžete napsat “ano?” :), což uživatele icq5.1 vyvede z míry :)

Tyhle pop-upy jsou na mirandě podle mě úplně to nejlepší, už bych si bez nich nedokázal představit práci na počítači. Další parádní funkce mirandy je pop-up, ve kterém je obsah zprávy, takže když mi někdo napíše, prostě kouknu dolů do rohu, v rychlosti si to přečtu a rozhodnu se, jestli má vůbec cenu otevírat okno a odepisovat :)

Také systém chatovacích oken je vynikajícně zpracovaný … nemáte kvantum oken v liště, ale máte jedno okno a v něm kvantum záložek :D, a navíc si chatovací okno můžete zase naskinovat podle vlastních představ. Na Mirandě neexistuje nic, co byste si nedokázali sami nastavit nebo upravit.

Ještě jedno plus mirandy … můžete si klidně přidat kontakt do kontakt listu, a ten o tom ani nemusí vědět, ani nemusíte být autorizován ( ale je to poněkud netaktní :) ). Máte taky možnost ukládat si kontakty na disku, do lokální databáze, nebo na server, nebo na disk i na server. Všechna historie, nastavení a kontakty jsou v jednom velkém databázovém souboru, který je přenositelný, takže když chcete změnit verzi mirandy, prostě si z té staré akorát vezmete databázový soubor a importujete ho do nové - a máte zpátky svoji historii, kontakty a nastavení.

Celá miranda je také přenositelná a nemusí se instalovat, neotravuje vás při startu, pokud si o to přímo neřeknete … můžete si jí klidně hodit na klacek ( flashku ) a odnést do školy. Když si registrujete ICQ číslo, vůbec nemusíte o oficiálního klienta ani zavadit pohledem … Já jsem mirandu používal úplně od začátku a nikdy jsem neměl ani zlomek problémů uživatelů icq5.1.

Na závěr vám poskytnu odkaz, kde si můžete stáhnout ten nejlepší miranda balík (hotový, naskinovaný, přednastavený), který existuje (já sám ho používám):
http://www.miranda-pack.com/

Doufám, že zítra už pojedete na Mirandě :)

 

Když se někdo pokouší mluvit anglicky :) …

Ξ May 23rd, 2007 | → 10 Comments | ∇ Uncategorized |

a nejsem to já, může to dopadnout třeba následovně :) chudák kivan :)

Ne invoces expellere non possis

 

Co je to křesťan v dnešní době …

Ξ May 21st, 2007 | → 2 Comments | ∇ Uncategorized |

článek vymazán autorem.

 

Invisible na ICQ, Přetvářka, Upřímnost

Ξ May 20th, 2007 | → 0 Comments | ∇ Uncategorized |

deleted according to čistka 12.4.2008

 

Mě a Mně - kdy použít

Ξ May 20th, 2007 | → 11 Comments | ∇ Uncategorized |

Zjistil jsem, že 98,5% lidí se kterýma si píšu, naprosto nezná rozdíl mezi Mě a Mně a používá univerzálně pouze Mě. Což u věty “Mě(!!) to nevadí” dokáže pěkně odradit od dalšího psaní. Když budete psát pravopisně bez chyb, okamžitě tím u mně stoupnete v ceně. Takže jsem vám připravil takovou tabulku … a koukejte se to už naučit! Jste ve třeťáku a píšete hůř jak děti z prvního stupně zš! U nás v E3A píše opravdu většina lidí jako negramotný. Je to ostuda!!!

- 2. a 4. pád
Mně - 3. a 6. pád

A protože nevíte co to je pád :), připravil jsem (nebo spíš obšlehnul kdysi dávno z nějaký knížky) takovou pomůcku:

Vždy, když dané mě/mně lze nahradit slovem tobě, píše se mně.
Vždy, když dané mě/mně lze nahradit slovem tebe, píše se .

Příklad:

Nech mě bejt -> Jde Nech tebe bejt, ale už nejde Nech tobě bejt, takže mě.
Mně je to fuk -> Nejde Tebe je to fuk, ale už jde Tobě je to fuk, takže mně.

Chápete? Tak to používejte.

 

Amon Amarth

Ξ May 19th, 2007 | → 8 Comments | ∇ Uncategorized |

Amon Amarth je Švédská skupina, která hraje Melodic Death Metal resp. Viking-Themed Melodic Death Metal. Vznikla v roce 1992 a její název je odvozen z Tolkienova Pána Prstenů - Amon Amarth = Mount Doom = Hora Osudu (viz třetí kniha Pán Prstenů). Texty jejich songů vycházejí ze severské popř. anglosaské mytologie (podrobnosti).
Od roku 1992 se vypracovali na uznávanou kapelu, o které již psalo přes 100 metalových magazínů a mají desítky tisíc fanoušků po celém světě.

Já jsem se o této kapele dozvěděl přes Neighbours na last.fm. Na YouTube jsem shlédl záznam jednoho pwnage songu a musel jsem si prostě obstarat pár CDček. Jako první jsem si obstaral Fate Of Norns. Upřímně, nikdy jsem si nemyslel, že by se mi mohl Death Metal takhle líbit. Jejich texty si také neberou servítky a slovo “die” nebo “no one will be spared” se objevuje skoro pořád. Další CD, Versus The World je tak dobré, že jsem musel vyždímat ze zesilovače maximum, abych si to pořádně užil.

Každopádně mám na nadcházející praxi co poslouchat. Všem doporučuju.
Ukázka, Pursuit Of Vikings: http://www.youtube.com/watch?v=_WSAaRp7sVM

Názory na to video by nebyly špatný, tak pište ;)

 

The Babel, dokončení - úkol na AJ

Ξ May 16th, 2007 | → 5 Comments | ∇ Uncategorized |

Slečna Jindřiška nám zadala domácí úkol na AJ … a to napsat vhodné dokončení k filmu The Babel, kterého jsme část viděli. Moje brutální zpracování se zřejmě líbilo :) … btw Z takovýchhle interaktivních interakcí ( pěkný spojení :) ) mezi žáky a učitelem by si mohla vzít příklad Šinknerka … well done Jindřiška.

——

Michal Frdlík E3A a.k.a. Leviathan a.k.a Resistance a.k.a. BS presents:

THE GREAT CONCLUSION … of one boring film. Film itself was only funny whilst two young snipers were having fun by shooting from semiautomatic rifle. Oh, and I remember one very funny scene: The guy, the chicken, the children - Guy caught the chicken by the head and started turning it’s body round and round and round … then he simply removed it’s head :D and let the chicken run away (without head - lol, owned), children were having fun.

Ok, now what … now the conclusion.

Starring: The Guy From The Bus, The Chick From The Bus, SniperKid1, SniperKid2,
SniperKid’s Father.

Plot:

The chick from the bus was hit by the bullet from SniperKid1’s semi-auto rifle and she bled to death in The Guy’s arms. The Guy was crying for a short time and then he gone mad. He left the bus and opened baggage room, where was whole arsenal of US Army weapons … holy crap :). He took M4A1 automatic assault rifle and dozen of fragmentation grenades and one satchel charge. He said “If my darling is not able to live, no one is!” and he put the satchel charge beneath a carriage of the bus. Then he ran away and detonated the charge. Most of passangers were killed by the explosives, but some of them escaped. He hunted them down until one last man was breathing.

SniperKids saw all the massacre down the mountain and they were having fun watching that angry noob killing all that innocent people … what more to say, mexican kids :) They were having fun until SniperKid2 was hit to the leg by Guy’s M4A1. “Oh my fucking god, what the fuck was that?” said one of them. “I dunno you prick … c’mon and help me stop bleeding”. They successfuly stopped the bleeding and returned home. Their father was wery angry … he said: “You fucking little bastards!! You DID HIT only one bus? You little muthra fuckers! Get the fuck out of my fucking house or I swear I will remove your fucking heads, you idiots! GO! OUT! NOW!” Kids started to cry and they were still in the room, notwithstanding their father’s threat. Father gone mad and he started kicking them out of his house. LOL :). Childen were orphans since that time, BUT .. they still had a rifle :). SniperKid2 was full of evil and he started to carry on on his father. “aaaargh, you are allowed not to be father of mine! You do deserve to eat lead! AND I WILL GIVE THEE!!! muhahah”. He turned around and he gave his father clean headshot. When his brother saw that, he tryed to run away, but the aim of SniperKid2 is absolutely flawless … boom. SniperKid1 was no more.

Whilst SniperKid2 was killing his family including all animals and his muthra :), The Guy from the bus already had his M82 heavy assault sniper rifle pointed on his head. One shot, one kill. :D . Head was cleanly removed. “mmm, i do feel much better.” said the Guy. …. And then, he got heart attack and he died :)

That’s all kids… I do hope thou likedst it, of course the teacher…

——

Si tak říkám, že je dobře, že niether parents nor sister can speak Anglicky, protože to dokončení je 18+ :D Jo a použil jsem tam nějaký profesionální manýry jako používání NOT za modálním slovesem nebo zvýrazňování oznamovací věty pomocí pomocného slovesa DO.

 

Invisible Touch

Ξ May 12th, 2007 | → 4 Comments | ∇ Uncategorized |

Tak takhle nějak to vypadá, když se mi něco hrozně zalíbí: :D

Můj last.fm profil je teď doslova přeplněn Genesis … a to jak 97 tak pre97 (http://www.last.fm/user/leviathan_cz/).
Prostě je to o to zvyknout si na Collinse.

Well I’ve been waiting, waiting here so long
But thinking nothing, nothing could go wrong, ooh now I know
She has a built in ability
To take everything she sees
And now it seems I’m falling, falling for her.

She seems to have an invisible touch yeah
She reaches in, and grabs right hold of your heart
She seems to have an invisible touch yeah
It takes control and slowly tears you apart.

Well I don’t really know her, I only know her name
But she crawls under your skin, you’re never quite the same, and now I know
She’s got something you just can’t trust
It’s something mysterious
And now it seems I’m falling, falling for her.

She seems to have an invisible touch yeah
She reaches in, and grabs right hold of your heart
She seems to have an invisible touch yeah
It takes control and slowly tears you apart.

She don’t like losing, to her it’s still a game
And though she will mess up your life,
You’ll want her just the same, and now I know
She has a built in ability
To take everything she sees
And now it seems I’ve fallen, fallen for her.

She seems to have an invisible touch yeah
She reaches in, and grabs right hold of your heart
She seems to have an invisible touch yeah
It takes control and slowly tears you apart.

She seems to have an invisible touch…

Děkuju za upozornění na autorská práva …. sakra ale to mě štve …. no nic.

 

Genesis - Calling All Stations

Ξ May 8th, 2007 | → 0 Comments | ∇ Uncategorized |

Calling All Stations je bezpochyby ta nejlepší prog/art-rocková emotivní alegorická věc, kterou kdy kdo stvořil! Pánové Wilson, Rutherford a Banks jsou podle mně naprostí mistří a to jak v psaní nádherných textů, tak ve skládání nádherných melodií.

Dnes jsem si řek, bych mohl konečně papírově přeložit pár mojich nejoblíbenějších songů … ani slovník jsem k tomu nepotřeboval. V češtině to nemůže mít ani zdaleka takový nádech a takovou krásu jako v Angličtině - Angličtina je bezpochyby nejkrásnější a nejzvučnější řeč na světě. Někdy se mi dalece lépe vyjadřuje anglicky, než česky. Však, abyste viděli tu krásu myšlenek těch textů to stačí. Například já si u The Dividing Line vůbec nejsem jistý jaká přesná alegorie se tam skrývá … přesto je to jedna z nejnádhernějších věcí, co jsem kdy slyšel.

Shipwrecked

Jsem milión mil ode všeho, kde jen můžu být?
Někde venku, pryč, na oceánu
Jenom podívej na obzor, co vidíš?
Nic tam pro mě není

Cítím se jako ztroskotaná loď,
Sám a bezmocen plavím se po moři,
nemůžu uvěřit co jsi mi řekla

I když stojím na rohu ulice rušného města,
pořád se cítím tak osamělý,
Proč říkáš, že se mnou chceš být,
když další den řekneš, že nechceš?

Jsem ztroskotaná loď,
Sám a bezmocen plavím se po moři,
nemůžu uvěřit co jsi mi řekla
Bez tebe cítím se jako ztroskotaná loď,
ale nemůžu to dát najevo,
Milíon mil ode všeho …

Zdá se mi to?
Nebo se stmívá a vlny jsou větší a větší?
Jsem milión mil ode všeho
Milión mil ode všeho co znám.

Ty víš, že proto jsem ztroskotaná loď,
Sám a bezmocen plavím se po moři,
nemůžu uvěřit co jsi mi řekla,
Ty víš, že proto jsem ztroskotaná loď,
Ztrácím směr,
Prosím přijď a zachraň mně.


—-

Not About Us

Malý kousek něcěho,
padá zvolna dolů, dolů, dolů,
Nikdo ti nerozumí tak jako já

Raději bych byl u tebe,
všechno víme tak dobře,
Řekni mi co teď cítíš,
ukaž mi, co si o tom myslíš,

Už to není o nás,
Je to všechno o důvodech,
o kterých si myslíme, že pro ně bojujeme.
Není to o nenávisti,
Není to o bolesti, kterou pořád cítíme.
Vím, že máme naše problémy,
ale nejsme jediní.
Není to o tobě, není to o mě,
Není to o zlobě,
Víc je to o samotě, kterou cítíme

Jak mám začít,
žádat někoho o odpuštění.
Protože jsme si vzali všechno,
nezůstalo nic.

Malý kousek něcěho,
padá zvolna dolů, dolů, dolů,
Nikdo ti nerozumí tak jako já.
Nezůstalo nic.

Už to není o nás,
Je to všechno o důvodech,
o kterých si myslíme, že pro ně bojujeme.
Není to o nenávisti,
Není to o bolesti, kterou pořád cítíme.
Vím, že máme naše problémy,
ale nejsme jediní.
Není to o tobě, není to o mě,
Není to o zlobě,
Víc je to o samotě, kterou cítíme

Není to o nás,
není to o nenávisti
Víc je to o samotě, kterou cítíme
Není to o zlobě,
Není to o chtíči.
Vím, že máme naše problémy,
ale nejsme jediní, nejsme jediní ..
Není to o tobě, není to o mě …

The Dividing Line

Vždy tady byla dělící čára,
Ale ty máš možnost, ano máš možnost nevidět ji.
A pak se divíš proč padáš.
Probíhá zkrz srdce každého města.
Když vyšplháš na vrchol nejvyšší budovy,
můžeš vidět kde probíhá, pouliční lampy zhasnou,
barvy se začnou měnit.
Uvnitř sebe slyšíš hlas,
Ale nejsou to slova, která jsi chtěl slyšet,
Nejsou to věci, které jsi chtěl vidět.

V pohodlí a bezpečí vlastního domova,
vzpomeň na ty, kteří jsou venku v zimě.
Vezmi do svých dlaní tenký paprsek světla,
a přeměň ho na záři, která proniká temnotou noci.

Vždy tady byla dělící čára,
Ale ty máš možnost, ano máš možnost nevidět ji.
Někdy věříme, že když zavřeme oči,
déšť ji smyje.
To je to, proč zakopneme a padáme.
Ne slova, která jsi chtěl slyšet,
Ne věci, které jsi chtěl vidět.

Když se všechno co je ti drahé,
konečně vytratilo z tvého života,
Poslední studený paprsek světla pomalu mizí,
kolem rohu budovy,
a nechává tě o samotě.
Když temnota zakryje město a ulice také utichnou,
v co se změníš? …

Uncertain weather

Den nejasného počasí,
navěky zachycena v rámečku,
tvář v zašlé fotografii.

Musel mít život,
možná s jeho rodinou,
lidé, co pro něj znamenali vše.

Hříšník, svatý, voják
Zachycen ve válce,
nikdy neměl příležitost začít a vést život.

Všechno se to stalo velmi dávno,
nezanechávaje stopu.
Mizíc jako kouř ve větru,
aby se stalo pouze tváří beze jména
nezanechávaje stopu
Mizíc jako kouř ve větru.

Naděje a obavy, důležité plány,
zapomenuté vzpomínky.
Stopy rozplývaje se v písku,
návrhy a plány, malé a honosné.
Nezbylo nic k vidění
Stopy rozplývaje se v písku.

Někdo, kdo vrhal stín,
navěky zachycena v rámečku,
tvář v zašlé fotografii.

Všechno se to stalo velmi dávno,
nezanechávaje stopu.
Mizíc jako kouř ve větru,
aby se stalo pouze tváří beze jména
Další přibyli k těm,
o nichž už nikdy nikdo neslyšel.

Ano, je pryč,
jenom tvář beze jména,
nezanechávaje stopu.
Mizíc jako kouř ve větru,
Všechno zmizelo.
jenom tvář beze jména,
nezanechávaje stopu,
Mizíc jako kouř ve větru …

Krása ….

a samozřejmě překlad (C) by já 2007 :)

 

Next Page »

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky