wz

Someone in nowhere

Ξ April 29th, 2007 | → 5 Comments | ∇ Uncategorized |

Someone in nowhere

Knock, knock, knock,
knock, knock, knock.
I am knocking on no door, surprised no one opens
Do you know how no one looks? I am looking on him.
He simply looks not.
Oh, that’s nice, he brought me no cup with no tea.
Thank you no one, your tea tastes nowise.
I like the tea, it is flavoured by nothing.
Of course I like no square pieces of no sugar.
Square has no corners in nowhere, but it is square.
I am looking on my watch, Oh my no god!
It is already half past never!
I am really sorry no one, I have to go.

It is really late.
I drinked no tea with no one and now I will miss nothing!
All the no time I have looked forward to nothing.
Nothing is great!
It it a shame that no one cannot see nothing.
No one is my friend, but he is not, so he can can only do nothing.
He can do nothing, but not see nothing.
Only someone can see nothing.
Nothing is the most empty of all the things, which are not.
Oh! There it is not! Look! It’s wonderfull!

Look! Who is there?!
There is another someone! What?
I though I am only someone in nowhere.
What is he carrying? OH MY NO GOD!!!!!
IT IS SOMETHING !!!!

 

Povídky z Mercury centra

Ξ April 26th, 2007 | → 0 Comments | ∇ Uncategorized |

Příběh první:

Dneska nás Prof. PhD. Kroneisl, DrSc. pustil domů o čtvrt hodiny dřív a k jídelně nebylo nic moc k jídlu (dušená mrkev + maso bůhví z čeho + omáčka bůhví z čeho + syrový brambory). Šel jsem s Gomezem na vlak/autobus, ale byl ještě čas, tak jsme šli do Mercury centra. První destinace bylo podzemí a garáže … ovšem bylo tam patro, kde nebylo ani živáčka, dveře byly zamčené a schody jezidily jenom dolu a nahoru ne. Samozřejmě, že jsme to museli prozkoumat, tak jsme sjeli dolu a já najednou začal cítit takový mrtvolný puch .. dělal jsem se srandu, že je to dioxinový aerosol. Brzo jsem na to přestal myslet, protože mě momentílně zabavily jezdící schody. Sbíhali jsme je dolu a nahoru, překvapeni efektem … když jsem běžel dolu, dosahoval jsem závratné rychlosti :) Jak malý dítě :D

Když jsem se zase ocitl na horní straně schodů, s hrůzou jsem si přečtl červeně rozzářenou elektronickou tabuli, naníž stálo:

ZÁKAZ VSTUPU! NEBEZPEČÍ OTRAVY!

Tak jsem přišel na zdroj mrtvolného puchu. Naštěstí v tom dolním vylidněném otráveném patře fungoval výtah, tak jsme s rouškou vyjeli až do třetího patra, kde jsem usoudil, že bych mohl skočit těch dvacet metrů dolu na dlaždičky, protože zábradlí tam bylo nic moc :) Já se výšek nebojím ani trochu a rád straším lidi, nakláněním se přes zábradlí a rozhoupáváním lešení :)

—-
Příběh druhý:

Ještě jsem si vzpoměl na jinou příhodu z mercury … tenkát se mnou byl Gomez a Tomáš Pavlíček. Neměli nic k obědu, tak se rozhodli že si dají něco v Mercury. Nahoře jsou tři fastfoody, přičemž u všech z nich by se dalo spekulovat o původu masa :). Navíc, bylo tam napáno “Kuřecí Kung Pao (vepřové)”, tak to bude asi kočičí. Kočičí = Kuřecí a zároveň Vepřové. :D. Nic si tam nevybrali a tak jsme šli nakupovat dolů do toho supermarketu. Neprve se dohodli, že si koupí bagety … ale když našli bagety, nechtěli je, protože byly moc drahé. Tak se rozhodli pro salát a rohlík. Když přišli k salátům, vybírali si tam čtvrt hodiny, jakej si vezmou a nakonec si zase nic nevybrali. Místo salátu se teda rozhodli pro nějakou uzeninu s houskou, tak jsme se odebrali k pultům s klobásama. Samozřejmě pečlivě prozkoumali každou klobásu .. čtvrt hodiny na ně zírali, až ženská za pultem začala být nervózní a zeptala se, jestli už si konečně něco vybrali, na což Gomez řek “vybíráme, vybíráme” :D. Tomáše Pavlíčka ale ta ženská naštvala tím, že si dovolila se jich na něco ptát a tak jsme opustili sekci uzenin s prázdným košíkem. Tomáš potom řekl “si vyberu někde, kde mě nebude otravovat nějaká ženská” a stalo se. Našli jsme pult s levnými uzeninami ve vakuových obalech, které se běžně používají na grillování. Gomez i Tomáš si vybrali maličkou klobásku a k tomu koupili rohlíky. A u pokladny si to platili každej sám … dva úplně totožný nákupy, klobása - dva rohlíky, klobása - dva rohlíky. Mezitím co jsme čekali u pokladny mě pokladnice pověřila, abych zavřel závoru a odháněl lidi a vybrala si opravdu toho správného :) … Nechával jsem lidi přijet s vozíkem až k závoře a pak jsem je nadřazeným tónem poslal pryč :D. … Po zaplacení potom Gomez a Tomáš zjistili, že ty jejich klobásy nejsou nic moc k jídlu a jsou pálivý jako peklo :).

 

Koupit si Mac? Proč ne …

Ξ April 25th, 2007 | → 6 Comments | ∇ Uncategorized |

Kdo mě přinutil uvažovat o Macu:

 • Ing. Janoud
 • PhD. Rodney McKay

Ing. Janoud mě donutil přemýšlet o investici do Maca, kvůli své řeči na poslední hodině Techniky Počítačů, kdy hodnotil různé operační systémy a u Mac OS zmínil historicky nejvyšší stabilitu.
PhD. Rodney McKay, teoretický astrofyzik a specialista na Lantianské technogie (hele, nesmějte se, StarGate Atlantis je vážná věc :)) tím, že měl narážku na “systém od Gatese” … a jelikož je to kapacita, je nutno ho brát vážně i v serálu :D.
Dále potom obecný pohled profesionálů na Macy a tržní úspěch Apple v Americe (ne že bych jí měl rád) a nějaké to nezávislé hodnocení.

Na vysokou školu bude podle mě Mac ideální věc, protože hodně vydrží, je stabilní a spolehlivý, lehký, kompaktní a Apple :). Jsem si docela jist, že Maca nebude mít nikdo jiný než já, protože vůbec ani neuvažoval o tom, že existuje možnost mít něco jiného než obyčejný plastikový Acer “nadupaný” WinDose Axe Pee a závadnou hlučnou DVD romkou.

Na plastikovém Aceru bude možná lepší možnost bavit se hraním her, ale já se nechci rozpylovat v posluchárně :) … využiju potenciálu Maca v celém spektru ke studiu, analýze dat, programování a multimédiím.

Jediný problém bude návyk na jiný OS … po mnoha letech úplně jiný OS, od úplně jiné firmy - OS X Tiger od Steva Jobse. Po mnohaletém používání Gatesovo systémů upřímně nevím co mám čekat. Ale jak se říká, Vista je vlastně okoukaná z OS X, takže tak drastický přechod to nebude.

Ale hlavní bude to vědomí, že prostě mám MACa … něco víc :)
Jedinej problém je, kde sehnat 33 litrů :D

 

ZŠ -> SPŠ SE -> ČVUT FEL STM

Ξ April 22nd, 2007 | → 5 Comments | ∇ Uncategorized |

Už se blíží konec mého třetího ročníku na SPŠ SE a nejsem z toho vůbec nadšený. Opravdu jsem si naší školu oblíbil a dalo by se říct, že tam chodím rád. A to kvůli lidem, v žádném případě ne kvůli učitelům nebo kvalitě studia. Kvalita studia je opravdu velice chabá, so are teachers.

Jenom lidem vděčím za to že teď jsem takový, jaký jsem. Když jsem šel z deváté třídy do prvního ročníku, byl jsem ještě na hodně nízké sociální i myšlenkové úrovni a moje cíle byly v zásadě jiné, než teď … životní priority jsem měl tehdy naprosto jiné. Tehdy jsem se zajímal pouze o to, jak se dostat co nejrychleji domů a smažit nějakou hru, nebo lítat někde se psem. To byl ovšem první ročník. Konec druhého ročníku a hlavě začátek třetího ročníku byly úplně o něčem jiném. To už jsem se nezajímal o to, jestli stihnu nebo nestihnu vlak, ale jestli se půjde do hospy nebo na špeka.

Tady se dostáváme k další kapitole … THC. S kamarádama jsem dával jointy, prvních pár měsíců ve třetím ročníku, ale potom jsem si uvědomil, že musím přestat, protože nadšení by se brzy mohlo změnit v závislost a tak jsem na dobro přestal hulit. Změnilo mě to ale neuvěřitelným způsobem - a to k lepšímu! Začal jsem vnímat svět optimističtěji a zjistil jsem že není jen akademický život okořeněný dávkou individuální zábavy, ale že je mnohem zábavnější kombinace akademického života, společenského života a společneské i individuální zábavy zároveň. Zjistil jsem, že člověk může zažít největší zábavu pouze ve společnosti jiných.

A tak jsem ubral kariéře a přidal životu. Rozhodně toho nelituju, bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat. Zbylý třetí ročník byl nesmírně zábavný, i když bylo učení nad hlavu. Chodilo se do hospody (bez čehož už si nedokážu život představit), chodilo se na večerní kalby, na koncerty. Silvestr byl taky pěknej (kapitola sama pro sebe :))

A někdy, nepamatuji si přesně kdy, se kivan zmínil o satanismu a v podstatě tak incioval duchovní cestu, na které se pořád ještě nacházím. Ještě ten den jsem večer přečetl LaVeyovu satanskou bibli a byl jsem tím mírně zfanatizován. Základní myšlenky jsem jakž takž pochopil a začal jsem je rozvíjet a praktikovat. Účinky jsou zřejmé - cítím se tak dobře, jako nikdy předtím, protože jsem satanismus naprosto pochopil a vybudoval jsem si specifický satanistický pohled na svět. Ta cesta pořád ještě pokračuje, ale ten půlrok zhruba stačil, abych si uvědomil, jak daleko jsem se duchovně posunul.

Teprve po pochopení satanismu můžu říci, že mám zformovanou stabilní osobnost. Ovšem také jsem přišel na to, že existuje něco, co může stabilitu narušit :D. Existuje síla, která boří všechny vybudované zdi, proniká do nitra a tam expanduje. A je to jediná síla, proti které se nemůžu nijak bránit. Ano, je to nejsilnější ze všech sil podle Rowlingové. Síla, která každý den nutí lidi dělat to, co by normálně nedělali a ještě s chutí. Mocná a krásná.

Už teď se mi nechce opouštět naší školu a dovedu si představit, jak to bude těžké ve čtvrtém ročníku. Budu závidět prvákům, že budou moci na škole zůstat ještě plné tři roky, zatímco náš kolektiv se přestane vídet a všichni se rozprchneme do různých měst, na různé vysoké školy, do různých zaměstnání. Na druhou stranu to bude další krok k osamostatnění, které tak zoufale potřebuju.

Zatím jsem nejvíce uvažoval o ČVUT FEL oboru Softwarové Technologie a Management, zaměřeného na software a programování a asi si tam taky nakonec dám přihlášku. Na žádnou elektroniku nechci, protože čistá elektronika mě už dávno nebaví tak, jako když jsem se v patnácti rozhodoval co dál dělat (hehe, poznáváte?). Učitelé ze SPŠ mi jí totiž odporně znechutili, hlavně největší vůl všech volů Pája Vrba!!. Vysoká škola bude asi nesmírně cenná zkušenost, ale přesto mi bude za těžko tam jít.

Po absolvování vysoké školy, nebo možná během mám v plánu žít pár měsíců/let ve Velké Británii, což je můj dávný sen. Splnění největšího životního cíle by bylo britské občanství, práce v británii a …. však víte ;)

 

Dead Man’s Lawn

Ξ April 20th, 2007 | → 0 Comments | ∇ Uncategorized |

Včera, po cestě na pseudovlak, jsem narazil na bezďáka, který ležel kolmo k chodníku, ruce rozhozený, hlavu zakloněnou … nejevil žádné viditelné známky života:

Přišlo mi to hrozně vtipný (ostatně spolužákům kromě šedých mágů taky :)) a měl jsem co dělat abych udržel telefon rovně. Omlouvám se za kvalitu fotografie .. je to 4 roky stará T630 a tehdá to byl hi-end telefon :)

Lidi chodili kolem a jenom se koukali. Podívali se na něj a hned šli dál. A já jsem se tomu všemu smál … ještě v autobuse jsem se smál a trochu i doma, když jsem si na to vzpomněl.

 

Pátek 13. Non Plus Ultra

Ξ April 15th, 2007 | → 3 Comments | ∇ Uncategorized |

Pátek, 13. Duben 2007 skutečně odpovídal svému lidovému popisu (ne že bych na něj věřil!).

Den začal krásným ránem, slunce svítilo, lakyny v kapse, zapík ve druhý, šrajtofle s kilčem do hospy po škole. Po svém raním rituálu jsem se vydal do laborky, kde jsem chtěl aktivovat svůj backdoor, ale nepovedlo se mi to, protože ty neandrtálci tam maj XP SP1 a bez NET Frameworku.

Po odchodu z laborky jsem potkal kivana, kterej mi ukázal smsku od Kristýnky, jestli prej pořád mám tu učebnici, že si jí Anča nechala v úterý ve třídě. No já jsem jí měl, tak jsem odepsal, že mám, a ať si Anča přijde. Tak přijdu do třídy, vezmu učebnici, sednu na židli a čekám, čekám …. čekám …. zvoní. Přijde křepi a kivan posílá sms, že prej si Anča přijde o velký. No skvělý, tak já budu o velý přestávce čekat na Anču :).

Jakmile zazvonilo, začal jsem zase hlídkovat u dveří. Deset minut nikdo nešel jsem se na to vykašlal, asi se bojí sem přijít :). Vzal jsem učebnici a šel jsem hlouběji do třídy, kde jsem představil učebnici ostatním :). No a to by nebyl Honza Albrecht, kdyby se mi jí nesnažil sebrat. Začali jsme se ze srandy prát, já jsem bránil učebnici a on se mi jí pokoušel vzít. Přesunuli jsme se k poslední řadě lavic a já jsem se nějak nešťastě zaklínil a začal jsem padat přímo na zem v jedný ruce učebnici, druhá ještě bojovala. A padal jsem a padal, padal …. padal …. na poslední chvíli jsem pád zmírnil rukou, ale to nestačilo a dopadl jsem na bradu. Třísk!

Okay, tak se zvednu, nic mě nebolí tak to bude v pohodě ne? Omyl. Krev :) Některý ze spolužáků zranění diagnostikoval jako “tyvole to je na šití”. Agresor Hozna a dobrá víla, která se chtěla ulejt z hodiny Šárka se mě chystali odvést na kliniku, tak jsem svěřil učebnici scottymu, ať převezme povinnost a učebnici doručí a sdělí tu smutnou zpávu, že byl leviathan těžce raněn v zápase na život a na smrt :)

Na chirurgii mi to doktor profesionálně umrtvil, takže jsem cítil první dva stehy až do morku kostí :).

Při mém návratu bylo veselo :). A hlavně kesy se mi smál, že mě prý bůh potrestal. Na angličtině jsem dostal nejvyšší počet bodů ze třídy z pseudomaturitního testu z angličtiny, ale Šinknerka mi řekla, že existuje jeden prvák, který má o tři body víc než já a to jsem nemohl připustit :), tak jsem si zaznamenal jeho jméno a třídu.

Po skončení AJ už se začala hlásit moje levá ruka rapidní bolestí v loktu, a nemohl jsem s ní ani hnout. Kesy si toho asi všimnul, tak to vyzkoušel osobně a já tak zařval bolestí až se kesy lek a uskočil stranou :)

Po škole jsme šli s kivanem, jeho pseudobratrem, martinem švejdou a kubou michalcem do campy, kde jsem si tlumil bolest budvarem … i Absinthe fairy přiletěla ;).

Doma mě po chvíli bolení ruky začalo bolet ještě svědomí (nebudu vám říkat proč). Večer jsem skouknul film Terminál na DVDčku (a je to moc pěknej film! doporučuju) a odebral jsem se na lóže. Nemohl jsem najít vhodnou polohu ke spánku, která by byla kompatibilní s mojí rukou, tak jsem toho moc nenaspal.

A tak skončil třináctý Duben :)

 

Mephisto BD series 3 - vrcholné dílo

Ξ April 9th, 2007 | → 21 Comments | ∇ Můj soft |

Celý velikonoční weekend jsem strávil hluboko ponořen ve vývojovém prostředí Microsoft Visual Studio 2005, v jazyce C++/CLI a horlivě jsem se věnoval jednomu projektu, který jsem včera večer dokončil a můžu s radostí říci, že je dokončen a že je to moje zatím nejvíce použitelné a nejvíce mocné dílo.

Již dříve jsem se věnoval aplikacím, známým také jako backdoory nebo “zadní vrátka”. Podařilo se mi jednou i takový program udělat, ale měl značná omezení: Oběť musela mít veřejnou IP. Programové jádro bylo navíc tvořené cizím programem, který je v povědomí mnoha antivirů, antispywarů a podobných znepříjemňovačů života. Využití tohoto programu bylo takřka nulové. Test sice proběhl úspěšně na spolužákovi, který měl věřejnou IP, ale byl asi tak jediný koho znám.

Nyní, díky Microsoft .NET Frameworku, jsem objevil velice zajímavou třídu - System::Net::Sockets::NetworkSteam. NetworkStream dokáže mezi klientem a serverem otevřít duplexní komunikační kanál. A duplexní myslím doslova. Dostal jsem nápad, že by se klient mohl chovat ve své podstatě jako server a server v podstatě jako klient, tzn. že by klient vykonával rozkazy serveru. Vetšinou je server ta aktivní část, protože je automatizovaná a vykonává příkazy od pasivní části - klienta, u kterého sedí člověk a obsluhuje to. Moje myšlenka je, že to bude přesně naopak - u serveru bude sedět člověk a bude posílat rozkazy automatizovanému klientovi, u kterého nikdo nebude. Tím se rozšiřuje obor použitelnosti na naprosto každý počítač. Počítač za deseti NATama může být obětí stejně dobře jako počítač připojen přes ISDN. A podmínka je jediná - útočník musí mít veřejnou IP adresu, nebo udělaný portforwarding tak, aby na svém počítači rozběhl server. A to není nikterak náročná podmínka.

Realizovat toto jsem se rozhodl v jazyce, ve kterém se chci zdokonalit na mistra - C++/CLI. C++/CLI je C++ využívající všech možností CLI - Common Language Interface - Interface, který zajistí propojení vašeho projektu s třídami .NET Frameworku. V C# bych tohoto nikdy nebyl schopen, protože bych nemohl využít staré windows API funkce. Tak tedy C++/CLI. Ale tím, že budu používat Windows API funkce vznikne jeden velký problém - problém, který mi zabral asi pětinu celkového času - Interoperabilita. Interoperabilitou je myšlena kompatibilita základních datových typů a struktur C++ a základních datových typů a struktur .NET Frameworku. Ten nejtvrdší oříšek byl převod System::String na char*. Nakonec jsem to vyřešil (jak jinak:)) a protože jsem se u toho opravdu hrozně vztekal, poskytnu tady ostatním řešení:

Convert System::String to Char Pointer:

using namespace System::Runtime::InteropServices;
System::String ^str1;
char* str2 = (char*)(void*)Marshal::StringToHGlobalAnsi(str1);

No a potom to šlo jednoduše. Velikost datového bufferu jsem zvětšil na 16kB, kvůli dlouhým výpisům příkazu dir, který bude asi jeden z nejpoužívanějších.

Betatestů se zůčastnili: Kesy, Kivan.
Kesy byl mnohem ochotnější a důvěřivější než kivan, tak jsem mohl otestovat všechny funkce. Kivan nevypadal moc nadšeně, protože jsem mu předtím řekl, že pomocí toho programu mu dokážu rozebrat systém. Dokonce jsem si s ním jednou hrál na localhostu a vyzkoušel jsem příkaz “shutdown /s”, který mi vypnul počítač :) … “shutdown /s” jsem ale u betatesterů nepoužil.

Teď bych se mohl zmínit o použití.
V balíčku jsou tři soubory - jeden je návod k použití, který jsem v rychlosti napsal a druhé dva soubory bd_server a bd_client jsou server a klient.

obsah návodu je takový:

MEPHISTO BD SERIES 3 DUPLEX COMMUNICATION PROGRAM
by Michal “Leviathan” Frdlík 2007
distributed as freeware for non-commercial usage
distribuováno jako freeware pro nekomerční využití

Mephisto BD3 umožňuje uživateli vlastnícímu veřejnou IP adresu ovládat jakýkoliv
pasivní počítač v internetu pomocí příkazů příkazové řádky.
V pasivním počítači je nutno spustit bd_client a v aktivním bd_server.
bd_client se periodicky pokouší spojit s bd_serverem, jehož adresu a port jste
mu zadal. Je-li na počítači s veřejnou IP adresou spuštěn a správně nastaven
na lokální IP adresu bd_server, bd_client se spojí s bd_serverem a okamžitě
předá řízení bd_serveru.
Dojde-li k deaktivaci bd_serveru, bd_client se začne znovu periodicky pokoušet
o spojení. Dojde-li k deaktivaci bd_clientu, bd_server zavře soket, následně
znovu otevře a čeká na signál od bd_clinetu.

Ještě dodám že drive je písmeno diskové (nebo disketové) jednotky, kam se uloží malý dočasný soubor nutný k běhu klienta.

A teď nějaké ty obrázky a potom download:
(more…)

 

Such a weakness

Ξ April 8th, 2007 | → 0 Comments | ∇ Uncategorized |

Vymazáno pro slabý filozofický rozbor ;)

 

Šest satanských ctností

Ξ April 6th, 2007 | → 5 Comments | ∇ Uncategorized |

smazáno v rámci velké čistky dne 12.4.2008

 

Vysokoškolské studentky & filozofie

Ξ April 4th, 2007 | → 0 Comments | ∇ Uncategorized |

… deleted on 12.4.2008

 

Next Page »

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky