wz

Školní exkurze do Plzně

Ξ January 30th, 2007 | → 4 Comments | ∇ Uncategorized |

následující věty budu úmyslně psát přehnaně technickou formou :)

účastnění:

 • nejelitnější z elitních slaboproudařu E3A (kromě některých linuxáckých lamerů)
 • pár silnoproudých exemplářů, z toho jeden něžného pohlaví (nutno zdůraznit že cesta byla nudná z důvodu mizivého zastoupení estrogenu v poměru k testosteronu)
 • kompletní nedyho-šinky geek-club + fragmenty ‘těch šinknerky’ (pro ty co nenavštěvují spš: šinky - prof. Šinknerová známá tím, že jako jedna z mála profesorů není blázen ….. i když ….)
 • větší zastoupení strojařů čtvrtého ročníku (běžným člověkem svým specifickým chováním identifikovatelní jako žáci prvního ročníku tříletého učiliště … tím se nechci dotknout strojařů nižších ročníků a už vůbec ne prváků, prostě záležeží na lidech)

řidič autobusu, který za celou cestu nepromluvil aktivně

zbytečný, ale přesto účastněný dozor:

 • pí. Paurová, výchovná pseudoporadkyně (známá svým mírným postojem k nekázni - tj. místo řvaní si zpívá popř. tančí)
 • ing. Schandl, velitel (známý též jako ****(všichni chtějí odmaturovat))
 • ing. Schandlová, komandant (známá též jako stíhačka, pro její fanatický přístup k nekázni)
 • andělé strážní bdící nad microsofťáky

dopravní prostředky:

 • autobus neznámé značky s luxusními sedačkami a bezpečnostními pásy
 • vlastní organický pohon

průběh cesty:

Epizoda první: Skrytá hrozba /co to kecám/ Šatna:
Extrémně přizpůsobivé služby společnosti známé jako České Dráhy mi zajistily dovoz z Trocnova do Č.Budějovic o hodinu a půl dříve před odjezdem autobusu. Šel jsem tedy na náměstí a získal jeden kus balení užitkového papíru (Metro) z boxu, který byl záměrně přistaven doprostřed cesty. Následně jsem dvakrát obkroužil náměstí, přičemž jsem dvakrát narazil na bábu  , pardon, starší obačanku, která mi chtěla vnutit dvojité balení užitkového papíru. Vrhnul jsem na ní pohled are-you-crazy-stupid-bitch-? a šel jsem dále směrem k mostu přes tu-řeku-u-školy. U mostu jsem zahnul doleva směrem ke škole a pokračoval jsem dále. Přemýšlel jsem, jestli má cenu zapalovat lucky-střik (lucky strike) a usoudil jsem, že nemá, protože v kapesním balení lucky střiků zbývaly pouze dvě jednorázové dávky (dvě cigarety). Následně jsem šel do šatny, kde již čekala služba (dozor). Jejich pohledy vyjadřovali trhněte-si-všichni. V šatně KUPODIVU nikdo nebyl a tak jsem si sedl na své místo a četl jsem si v užitkovém papíře (což má asi stejný význam jako číst si v papíře toaletním). Za nedlouho přišli spolužáci a já jsem si v duchu říkal hahaha-oni-jsou-do-školy-a-já-ne (protože této exkurze se účastnilo pouze 14.5 lidí - z toho dva microsofťaci - vydají za dva a jeden linuxák - vydá za půl). Brzy jsem zjistil, že jisté početnější hejno výletníků se shromáždilo před školou. Vzdal jsem se tedy plánu vytočit prof.Kroneisla náhlým odchodem z hodiny na autobus. Před školou již čekal Scotty a další výletníci. Brzy se připojila i prof.Paurová, které měla snahu aktivně se zapojit do diskuze, ale to jí znemožnil náhlý příjezd luxusního a moderního autobusu společnosti ČSAD JIHOTRANS, do kterého jsme nastoupili.

Epizoda druhá: D.M.N.C.
V autobuse byl z počátku klid, pozoroval jsem lidi, kteří procházeli kolem autobusu a říkali si wtf? . Jako poslední nastoupil linuxák, protože se mu zpožďovaly hodiny(viz. ‘Proč ne linux, proč ano windows’). Autobus vyrazil a okamžitě se začal projevovat syndrom DMNC. Někteří účastníci se začali bavit pozorováním dmntního videa na dmntním mobilu a ještě dmntněji se při tom smáli - tak dmntně se nechová ani jeden dmnt od nás z vesnice když jede dmntním vlakem (dmnce má někdy takový rádius, že si musím přesednout do jiné části vlaku, jinak bych začal reagovat značně agresivně i proti mnohem mladšímu dmntovi). Ve snaze uniknout této dmnci jsem vytáhl svůj extra-luxusní homemade mp3 přehrávač (pravěkký discman + 4 baterie NiMH 1800 miliampérhodin) a začal jsem poslouchat evanecence. Murphyho zákony opravdu fungují, protože vždy v nejlepší části skladby pronikl skrze sluchátka dmntní smích, protože v mobilu se objevila extrémně dmntní scéna (týpek šu*** kozla). Zesílil jsem hlasitost. Za pár desítek minut mi došly skladby a scotty mi pučil svůj skvostný přehrávač Kingston KPEX, na kterém jsem si přehrával velmi vtipný film a čas od času jsem i já vydával dmntní smích. Pak jsme dorazili do Plzně.

Epizoda třetí: Nemáme čas, musíme rychle
Autobus zastavil přímo u Fakulty ELektrotechniky (Ctrl+Alt+FEL). Vyjmul jsem z mého zavazadla fotografický aparát a jal jsem se fotit skupinu geeků, která se ihned po výstupu spojila a začala diskuzi o nějakém technickém tématu (možná o nástupu operačního systému Windows jehoVISTA). Prof. Schandl se také jal. Jal se volat jistému profesorovi, který se měl stát naším průvodcem. Profesor SKUTEČNĚ DORAZIL a také se jal. Jal se uvést nás (skrze travnatý zledovatělý svah) do vestibulu Ctrl+Alt+FEL. Ve vestibulu jsme čekali, až Markomani dopálí svoje tyčinky (cigarety) a potom jsme se všichni opět jali (to je k nevíře, že?). Jali jsme se odebrat na meeting-place všech directorů FELdy, kde jsme každý zauJALI židli (nezdvořilý silnoproudař neuvolnil slečně Heleně místo, i když se do něj vpíjela pohledem gentlemani-vymřeli). Pan PAN-KDOSI spustil projektor a počal nám vysvětlovat jak je to se studijními obory. Když jsem zjistil, že můj obor nevedou, začal jsem pozorovat osazenstvo místnosti (ne-spš) a došel jsem k závěru, že ta budova je posvátný chrám geeků, kde se modlí k asynchronním motorům (jejich bohům), frekvenčním měničům a snaží se zapudit neharmonický signál (síly temnot). Nakonci přednášky se tlupa strojařů a elektrikářů okamžitě přihnala ke stolu s propagačními letáky a cd disky. Elektrikáři si vzali potřebné materiály a strojaři se doslova poprali o všchna cédéčka a o materiály, kterými se dá zatopit v kotli. Potom jsme se odebrali na prohlídku laboratoří, ale díky PANU-KOMUSI jsme měli málo času a museli jsme rychle. Díky bihu jsem nebyl ve skupince se žádným geekem, tak jsem nemusel poslouchat nudné otázky jako “a jaký má toto učiník na prázdno?”. Páni s tituly Ph.D nám předvedli mnoho zajímavých věcí, jako například naprosto zbytečný mini-model robotické ruky a výtahu, na kterém bylo zajímavé pouze to, že běžel na serveru Microsoft ASP.NET. Více mě zaujala komora, kde se každý zvuk třicetkrát znova ozval - Ph.D. nám říkal, že když nás tam zavře a pustí nám tam na hodinu 5Hz, tak zešílíme (prý to zkoušeli sami na sobě, ostatně tomu vše nasvědčovalo). Potom nás zavřeli do komory, kde mobilní telefonní aparáty nechytaly signál a mnozí jedinci byly velmi zděšení. Prohlídku laboratoří jsme zakončili u šíleného vědce, který nosil typický oděv šílených vědců a zjevně šílený doopravdy byl, protože dovolil NÁM (chápete - nám šimpanzům) interagovat s elektrickými zařízeními připojenými na 400V (řídící počítač mimochodem běžela na Windows 3.11). Po srazu ve vestibulu jsme se odebrali zpět do autobusu, kam nastoupil prof.KDOSI, který s námi odjel do škoda-elektro.

Epizoda čtvrtá: Škodovky a Peugeoty
Ve škodových závodech se nás ujal chlapík, který vypadal naprosto přesně jako ježek ze známého animovaného seriálu krtek (takovou podobu jste v životě neviděli). Ježek nás zavedl do budovy, kde skládali různé nudné věci. Nás to naprosto nezajímalo, ale Ježek pořád mlel svojí řeč, kterou měl pečlivě připravenou v taháku, který sebou vláčel. Velice zajímavé to bylo pouze v místnosti, kde byly ‘přadleny’ a obalovali vinutí motorů do jakési jemné látky (tkaničky do bot). Žádná z nich nereagovala na mojí prosbu, jestli by mi neutkaly obleček na psa nebo záclonu do obýváku. Ježek nás
dále zavedl do trolejbusového depa, kde opět vynikli strojaři: Jakmile spatřili bylštící se přihrádku se šroubky různé velikosti, okamžite se k ní přihrnuli. Jeden založil ruce a hlídal a druzí dva si nakládali kapsy. Následně bez dovolení vylezli po žebříku na lešení u trolejbusu a zase slezli. Největší zážitek ze škodových závodů bylo rozdělování bezpečnostních kšiltovek. Dorazily zrovna nové kšiltovky, tak se museli vybalovat. Jakmile se pár kšiltovek vybalilo, někteří studenti okmažitě začali dusit své spolužáky igelitovými pytli, ve kterých byli kšiltovky a následně bušit do hlavy lidem, kteří je již měli nasazené, aby vyzkoušeli funkci. Někteří studenti podnikali nájezdy na své spolužáky a bili je tvrdými kšiltovkami všude, kam se jim to hodilo. Samozřejmě že se našel student, který onu kšiltovku ukradl (to by nebyla průmyslovka).
Cestou zpátky do autobusu jsem došel k zajímavému zjištění, že v celém areálu se vyskytují použe škodovky, zaparkované po směru a peugeoty, zaparkované proti směru.

Epizoda pátá: Návrat jediho /co to kecám/ Chemický záchod
Po příchodu do autobusu ze sebe jeden student vypravil velmi zajímavou větu: “Do píči, já jsem ztratil to co jsem tam ukrad!!!!” a byl velice šokován tímto zjistěním. Úspěšně jsme odjeli ihned poté, co další student zjistil, že součástí výbavy autobusu je i chemický záchod, kde se může schovávat černý pasažér. Cestou domů jsem požil svoje bagety a napil se svojí ne-dietní coca-coly. Vše probíhalo v relativním klidu, až na výkřiky “fiiiilm !!!!” nebo “obraz !!!!”.

 • Na závěr musím dodat, že studenti překonali rekord v počtu lidí vtěsnaných na jednom záchodě (na FELu).
 • Na závěr musím dodat, že strojaři v tomto článku neberu jako hromadné označení a jmenovitě vylučuji všechny strojařKY prvačKY a druhačKY, jmenovitě vylučuji strojaře, kteří byli na silvestra ve velbloudovi, jmenovitě vylučuji strojaře, kteří navštívili prosincový koncert Blamage, jmenovitě vylučuji všechny strojaře, které znám (ty sígry neznám:))
 • Na závěr musím dodat, že do Plzně jsem jel poprvé a naposledy.
 • Na závěr musím dodat AVE

 

leviathan.xf.cz získal významná ocenění :)

Ξ January 29th, 2007 | → 0 Comments | ∇ Uncategorized |

Cena objektivnosti:


udělena při debatě o (ne)objektivitě jistých písemných projevů jistých osob :)

Dále cena obecná


udělená zčistajasna, nejspíše jako reakce na reklamu ve statusu :)

Všem osobám takto děkuji za kladná vyjádření-se o mém blogu.
Doufám že dotyčným osobám nevadí zveřejnění historie, jestli vadí, můžu vymazat nicky.

Ave

 

Namíchla mě ‘gothka’

Ξ January 26th, 2007 | → 11 Comments | ∇ Uncategorized |

Smáznuto … nechápu, jak jsem před rokem mohl psát takové kraviny :).

 

14°C aneb “I’m freezing a bit!”

Ξ January 25th, 2007 | → 4 Comments | ∇ Uncategorized |

Za všechno může ten bílej hnus(sníh), zavzdušněný topení a orkán. Dokud nepadal, měl jsem tady hezkých 19°C. Teď tady sedím, prsty odtrhávám od klávesnice násilím, neopováživše se dotknout ledové myši. Ze strany na mě fičí plynový přímotop:

To je tak, když orkán strhne střechu z kůlny a následná prška promočí všechno dřevo skrz na skrz. Totiž máme krbem vytápěný dům / elektrickým vodním topením vytápěný dům, krbem ohřívanou vodu / elektrikou ohřívanou vodu. No a krb je nepoužitelnej díký mokrýmu dřevu a topení je zavzdušněný (nikdo se nemá k tomu, aby šel do sklepa, vypnul cirkulaci, zašel sem nahoru a topení odvzdušnil).

Takže tady klepu kosu no :)

 

Se musím pochlubit s tím, že jsem konečně porazil kivana v šachách :)

Ξ January 23rd, 2007 | → 5 Comments | ∇ Uncategorized |

Po čtyřech porážkách následovala pěkná hra, na jejímž konci byla kivanova rezignace.
(Já hraju černýma):

 

Základní numerologické operace, popis charakteru

Ξ January 21st, 2007 | → 3 Comments | ∇ Uncategorized |

V jednom článku jsem psal, že jsem se kdysi zabýval numerologií. Dnes vám tedy předvedu základní numerologické operace, při kterých jsem schopen zjistit údaje o vašem charakteru, později i o vaší budoucnosti.

Úkolem numerologie je  vysvětlit význam jmen a využít nauky o číslech k popisu vztahů. Numerologie vám poskytne informace, jež vám zabrání očekávat příliš mnoho (jestliže očekáváte příliš mnoho, budete vždy nakonec zklamáni). Nabízí jednoznačný popis energie, která se ve vás skrývá (berte to s odstupem) a později vám také pomůže předvídat vztahy s jiným člověkem.

Mnohé důkazy potvrzují, že studium čísel má opravdu dlouho historii. Podle starověkkých rčení je v číslech ukryto vše. Od úsvitu lidstva byla čísla užívána jako prostředky k věštění. Minulost a budoucnost se protínají v přítomnosti. Pochopíme-li přítomnost, snáze nalezneme principy, s jejichž pomocí můžeme popsat život tak objektivně, jak je to jen možné.

Převod písmen na čísla:

Staré čínské a egyptské numerologické systémy se vyznačují značnou propracovaností, ale nejsou založeny na abecedě. Hinduistický systém vychází ze sanskrtu, ale tento jazyk je velice složitý. Starověkký židovský numerologický systém je založen na hebrejské abecedě (Aleph, Beth, Gimel, Daleth …) a dodnes je využíván v kabale při výkladu tarotových karet. Pythagoras v sobě spojoval pragmatičnost a logiku a vyvinul novou soustavu založenou na řecké abecedě (Alpha, Beta, Gamma, Delta). My budeme používat moderní numerologický systém (A, B, C …). Nyní uvedu základní analytickou tabulku pro převod písmen na čísla:

1 - A J S
2 - B K T
3 - C L U
4 - D M V
5 - E N W
6 - F O X
7 - G P Y
8 - H Q Z
9 - I R

S pomocí této tabulky můžeme analyzovat slova 
a převádět je na čísla, ukážu na.příklad na svém jménu:

MICHAL FRDLIK
493813 694392

Postupným součtem násobků všech desítkových řádů (ciferný součet) součtu těchto čísel dojdu k číslu jména, které samotné nic neznamená, ale v budoucnu se hodí pro upřesnění významu čísel z diagramu jména.
Vypočtení čísla jména:

Jméno:
4+9+3+8+1+3 = 28 = 2+8 = 10 = 1+0 = 1
Příjmení:
6+9+4+3+9+2 = 33 = 3+3 = 6
Číslo jména:
6+1 = 7

Číslo jména je tedy 7.
Nyní zjistíme číslo života, které dostaneme ciferným součtem data narození:
Například já jsem se narodil 9.3.1989 a při vypočtení čísla života budu postupovat takto:

9+3+1+9+8+9 = 39 = 3+9 = 12 = 1+2 = 3

Číslo života je tedy 3. Číslo života se již dá obecně popsat, například trojka takto:

Lidé s číslem 3 neustále rozšiřují své obzory, doslova i obrazně. Mají tendenci vidět všechno s nadhledem. Vyznačují se společenskostí, jsou dobrými společníky. Jejich cíle jsou někdy přehnané. Často ve svém postavení disponují mocí. Touží po osobní svobodě, ale někdy jí bohužel upírají ostatním.

(v článku - Read More - následuje obsáhlý popis tvoření diagramů jména, určování charakteru a tabulky vysvětlující význam čísel)

(more…)

 

CoD2MP - Match s kesyho bráchou

Ξ January 21st, 2007 | → 8 Comments | ∇ Uncategorized |

Asi tak před měsícem jsem začal hrát po netu Call Of Duty 2 Multiplayer a dost mě to chytlo. Během týdne jsem se vytrénoval na gameparku (www.gamepark.cz) a získal jsem docela neuvěřitelnej skill :). Ať je to jakákoliv ruská nebo egyptská mapa na TDM a ne za němce, vždycky se během půlhodinky vyhoupnu na první místo. Když se hraje nová mapa, vybuduju si na první pozici náskok o polovinu skóre, někdy víc, někdy míň, ale vždycky jsem první :) Nevim jestli je to protože jsem dobrej, nebo protože jsou tam lamy.

Včera jsem si přes skype domluvil match s kesyho bráchou (pravidelný hráč CoD2MP SaD .. v TDM to asi moc nevadi). Přišel jsem na server moskva … byl jsem první, změnila se mapa na leningrad, byl jsem první, změnila se mapa na stalingrad, byl jsem první a v tu chvíli
přišel kesyho brácha (sockowitz). V tabulce se držel blízko
fragrate 1.0 až 1.5 a byl asi uprostřed. Já pořád ruloval tabulku rusáků. Zabil jsem jeho bráchu všehovšudy sedmkrát a on mě jednou :). Po každý, když jsem ho zabil jsem dal kesymu echo přes skype jak jsem ho zabil, a jaká je to lama :)

Ve hře jsou čtyři týmy, za které je možno hrát na jednotlivých mapách, popíšu vám je vzestupně (od (podle mě) nejhoršího k nejlepšímu).

Nejhorší jsou podle mě Američani:
Američani mají efektivní zbraně, ale buď moc pomalý a nebo moc rychlý a obojí s malým zásobníkem. Třeba takovej thompson má vynikající kadenci a damage, ale je nepřesnej a má 20 nábojů v zásobníku, takže si na dvě sekundy uprdne a vy ani nestačíte zaměřit protivníka. Browning Assault Rifle -> efektivní, pomalá kadnce, málo nábojů. Puška Springfield se řadí k těm nejlepším (podle mě druhá nejlepší), karabina M1A1 je rychlá, ale ne tak rychlá, aby se stefila efektivně a má poměrně malý damage. Karabina M1garand je docela dobrá, ale má malej zásobník a když chcete nabít novej, musíte ten předchozí vystřilet. Prostě sux.

Další jsou Němci:
Němci disponujou efektivním lehkým kulometem StG44, který je přensný na dálku i na blízko, je vysoce efektivní, má středně velkou kapacitu zásobníku a průměrnou kadenci, akorát je docela těžký, takže se s ním pomaleji manévruje. Samopálek MP40 nestojí za zmínku protože je naprosto k ničemu. Puška Mauser kar. K98 je třetí nejlepší snipeorvka a zároveň dobrá puška na one-shot kill. Gewehr je nejlepší poloautomatická útočná puška ve hře.

Potom jsou Britové:
Součást arzenálů britů je nejlepší ostřelovačka ve hře - Lee Enfield. Britové mají k dispozici také samopal Sten Mk.II, který je nejlepší z malých samopalů ve hře, je dokonce velmi přesný na dálku. Potom Bren LMG, který bych přirovnal k americkém BARu.

Nejlepší tým jsou Rusové:
Disponují totiž extrémně smrtící zbraní … samopal PPŠh. Bubnový zásobník pro 81 nábojů a extrémně vysoká kadence dělají z této zbraně nejvíce vražedný nástroj ve hře. Když mám já PPŠh a ostatní cokoliv jiného, nikdo se se mnou nemůže měřit :). Dále poloautomatická puška Tokarev - druhá nejlepší ve hře a sniperovka Mosin-Nagant, která je nejhorší ve hře. Potom ještě malý samopal PPŠ jiné série, ale ten je ve stínu PPŠh :)

Ave Satanas

(V Read More jsou výsledky matche se sockowitzem v horší kvalitě ) (more…)

 

Orkán v noci z 18. na 19. ledna 2007

Ξ January 19th, 2007 | → 8 Comments | ∇ Uncategorized |

Celý den bylo velmi větrné počasí. Že nejde o bězné větrné poryvy jenom podtrhlo to, že kolem dvacáté první hodiny vypadl proud. Zažehli jsme svíčky a rozsvítili baterky. Během pár minut vítr zdvojnásobil svou sílu a začal mocně dout. Rodina začala panikařit a velmi znervózněla, skoro bych řekl, že se báli. Já mám silný vítr rád (před výpadkem proudu jsem byl na zahradě a jen tak jsem nechal vítr dout proti sobě …) a tak jsem se díval z okna, jak se na stráni kymácí stromy a poslouchal jsem, jak vítr hraje na okapy. Později jsem si šel číst do postele, přičemž jsem asi třikrát vyměňoval baterky vbaterce. Vítr už v tu dobu bral tašky ze střechy a lámal větve stromů né-li celé stromy. Usnul jsem.

Probudil jsem se v půl třetí ráno. Všude se ozývaly rány a neskutečně silný vítr málem vyvrátil okna do mého pokoje, tašky padaly jedna po druhé a byly odnášeny desítky metrů od domu. Vítr byl tak silný, že zlomil půl metru tlustý betonový pilíř (!!!) a vyvrátil ploty. Vytrhnul branku z pantů a mrštil jí o zem. Zlomil šeřík a vyvrátil plot u psí boudy, kterou posunul o půl metru dál! Serval okapy, ze skladu dřeva serval težkou eternitovou krytinu a odnesl jí o sto metrů dál (!!!). Dokonce vymlátil některé plaňky z nízkého plotu kolem našeho pozemku. Dírou na půdě vyvál ven některé věci a stohy papírů.

Takhle silný vítr jsem dosud nezažil (a jak teď poslouchám, nyní opět nabývá na síle).
V článku (read more) jsou obrázky pořízené z našeho pozemku odpoledne 19.ledna

(more…)

 

FLAC - Bezeztrátový audio formát

Ξ January 18th, 2007 | → 0 Comments | ∇ Uncategorized |

FLAC logo

Free Loseless Audio Codec

FLAC je open-source kodek pro komprimaci audia. Narozdíl od MP3 je bezeztrátový, to znamená, že hudba ripnutá ze syrového audio formátu (třeba audio-cd nebo wav) zní naprosto stejně jako originální. Kompresní poměr se pohybuje mezi třiceti až padesáti procenty (například zip dokáže něco okolo deseti procent).

O tomto formátu (ač to nerad přiznávám) jsem se doslechl skrz hulánův weblog, kde popisoval jak všechno archivuje va FLACu, že je to ve zvuku rozdíl oproti mp3. Má pravdu :) Skladba riplá do flacu opravdu zní mnohem líp než 190SBR MP3

This open-source codec compresses audio by about 50 percent, but the good news is that it does not lose a single bit during the process. Like other lossless codecs, FLAC works in mysterious ways, by finding parts of an audio file with a bunch of 1s or 0s in a row and describing 11111 as five 1s. The details are much more complicated, but that’s the basic idea. FLAC is a favorite of audiophiles because it sounds exactly as good as the original CD.

Z cédéčka od Blackmore’s Night: Shadow of the moon jsem udělal rip do 224SBR MP3 a do FLACU:
MP3 z první skladby má velikost 8 587 689 Bajtů
FLAC z první skladby má velikost 36 653 526 Bajtů
WAV z první skladby má velikost 54 119 564 Bajtů (nejsyrovější)

Což znamená že kompresní poměr u FLACu byl cca 33% a u MP3 cca 85%. FLACovej rip je ale mnohem kvalitnější než MP3 … je totiž stejně kvalitní a čistej jako wav.
Je to na vás kolik máte na disku místa - ripy 100mega mp3 versus 400mega flac.

Formát FLAC podporují všechny lepší kapesní přehrávače. Pro windows existují pluginy do winAmpu, které umožní přehrávat FLAC a ripovat do FLACu (enkódovat a dekódovat). Připravil jsem pro vás pack potřebných pluginů do winampu a také program AudioShell12 na editaci ID tagů (winAmp ty tagy nějak mrví):

http://leviathan.xf.cz/filez/flacpack.rar

(more…)

 

Evanescence

Ξ January 17th, 2007 | → 16 Comments | ∇ Uncategorized |

Právě poslouchám Evanescence, debutový album Fallen, na nejvyšší možnou hlasitost - nejvyšší možnej výkon mýho chabýho zesilovače. Klepe si mi stůl a odpodál stojící vibrující sklenice :)
Přesto je to ještě málo, hlasitost bych ještě dvakrát zvětšil, až by praskaly stěny a subwoofer by dunil tak, až by dědky z vesnice kleplo.

Je v tom slyšet dokonale vyváženej metalovej rytmus, elektrický melodie a k tomu nááádhernej vysokorozsahovej vokál Amy Lee a goticky znějící chóry v pozadí. Prostě PURE PWNAGE.
A když je někdo spíš na temný motivy (temnota, chlad, smrt, bolest), tak z toho má dvakrát takovej zážitek.

Kam se hrabe nějaký Blamage, kam se hrabe death metal, kam se hrabe jakejkoliv metal na gothic metal. Kdybyste mě chtěli zabít, pustťe mi nahlas nějaký disko nebo trance, který nesnášim.

Ave Satanas

 

Next Page »

Leviathan

  kdo je Leviathan

  Jsem student aktuálně čtvrtého ročníku střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v českých budějovicích

   


 


RSS Zdroj

  ::

  RSS 2.0 < ZDE

  Přidejte si můj zdroj do vaší RSS čtečky

   

Statistiky